Zobacz więcej ofert pracy

Referent

Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu
Poznań
praca stacjonarna
2230 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Referent
Miejsce pracy: Poznań
Ogłoszenie o naborze Nr 23499

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
• praca biurowa wykonywana w siedzibie urzędu,
• praca wykonywanie przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie.
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
• budynek wielopiętrowy,
• w budynku znajduje się winda,
• brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym,
- narzędzia pracy : komputer, drukarka, niszczarka, kserokopiarka, telefon.

Zakres zadań

  • Zapewnianie obsługi i wsparcie podatnika i płatnika, w tym udzielanie informacji podatkowych, w celu ułatwienia prawidłowego wykonywania obowiązków podatkowych,
  • Ewidencjonowanie składanych deklaracji podatkowych, wniosków, informacji i innych dokumentów, w tym w postaci elektronicznej, w celu monitorowania poprawności realizacji obowiązków podatkowych,
  • Wprowadzanie do systemu informatycznego danych szczególnie z deklaracji podatkowych oraz innych dokumentów, w celu zapewnienia kompletności i aktualizacji baz danych.
  • Weryfikacja poprawności złożonych dokumentów i prowadzenie w tym zakresie czynności sprawdzających, wydawanie zaświadczeń o niezaleganiu w podatkach.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość przepisów z zakresu zadań realizowanych na stanowisku pracy oraz umiejętność ich interpretacji (przede wszystkim ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawa o podatku od towarów i usług, ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych),
  • umiejętność stosowania prawa w praktyce,
  • zdolność analitycznego myślenia,
  • umiejętność obsługi komputera i aplikacji biurowych (biegła obsługa WORD i EXCEL)
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • obsługa specjalistycznych programów komputerowych: POLTAX, SPED, SSP, Biblioteka Akt.