Praca Analityk Danych Warszawa najnowsze oferty pracy

Brak ofert

Nie znaleźliśmy ofert pracy spełniających wybrane kryteria.

Sprawdź, czy nie ma literówek we wpisanych frazach lub spróbuj bardziej ogólnego zapytania.

Praca Warszawa Analityk Danych

Warszawa jest otwarta na zdolnych i ambitnych analityków danych. Praca w tym zawodzie nierzadko dostępna jest od ręki, a analitycy i analityczki mogą wybierać spośród ofert w sektorze prywatnym i publicznym. Praca czeka m.in.  w firmach technologicznych, finansowych, konsultingowych, fintech, zajmujących się cyberbezpieczeństwem itp. Celując w posadę analityka danych w Warszawie miej na uwadze, że na stanowisku analityka danych wymagane są umiejętności techniczne, w szczególności praktyczna znajomość języka programowania i narzędzi IT, w tym SQL, Pythona, R, Power BI czy systemów analitycznych typu Business Intelligence. Analitycy danych w Warszawie często pracują zdalnie lub w modelu hybrydowym. Nie wszyscy też są zatrudniani na umowę o pracę. Część osób preferuje freelancing i realizowanie projektów dla różnych podmiotów np. w ramach kontraktów B2B. Bez wątpienia jest to jeden z zawodów przyszłości, już teraz pozwalający na satysfakcjonujące zarobki, dodatki, rozwój kariery.

Zacznij przeglądać oferty pracy na takie stanowiska jak analityk biznesowo-systemowy, administrator baz danych, analityk ryzyka kredytowego czy analityk business intelligence. Propozycje zatrudnienia są bardzo różnorodne – w stolicy masz szansę związać się z branżą, która Cię najbardziej interesuje. Wciąż zastanawiasz się, czy praca analityka danych jest dla Ciebie odpowiednia? Zapoznaj się z opisem tego zawodu.

Praca analityk danych Warszawa – zakres obowiązków

Zatrudniony w Warszawie analityk danych będzie miał zakres obowiązków odpowiadający branży, w jakiej pracuje, a także specyfice konkretnej firmy. Ogólnie rzecz ujmując analitycy zajmują się analizą dużych zbiorów danych z różnych źródeł. Ich celem jest dostarczenie informacji, wniosków, które będą pomocne w czasie podejmowania strategicznych decyzji biznesowych. Obowiązki specjalisty w zespole analizy danych obejmują zatem najczęściej:

  • modelowanie danych,
  • tworzenie skomplikowanych zapytań SQL,
  • przygotowywanie raportów i prezentacji dla zarządu / zespołów decyzyjnych.

Specjalista ds. analizy danych musi również współpracować z różnymi działami w firmie, takimi jak dział marketingu, sprzedaży, obsługi klienta czy IT, aby zrozumieć ich potrzeby i dostosować wyniki analiz do konkretnych wymagań biznesowych.

W codziennej pracy analityk wykorzystuje narzędzia takie jak Python, R, Power BI czy Tableau, co wymaga ciągłego rozwoju i aktualizacji wiedzy technicznej.

Jak zostać analitykiem danych w Warszawie?

Stołeczni pracodawcy najczęściej oczekują, że analityk będzie miał wykształcenie wyższe, najczęściej z dziedzin takich jak matematyka, statystyka, informatyka lub związane z pokrewnymi kierunkami nauk ścisłych. W tej dziedzinie bardzo ważne jest zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie analizy danych, obsługi baz danych oraz programowania w językach takich jak SQL czy Python. Osobom początkującym zaleca się gromadzenie projektów do portfolio już na etapie nauki, gdyż przyszły pracodawca z pewnością zechce zweryfikować umiejętności kandydata. Oczywiście im większy zbiór projektów komercyjnych na koncie kandydata do pracy, tym lepiej.

Wiele osób rozpoczyna karierę w tym zawodzie jako młodszy analityk danych. Dodatkowo, warto uczestniczyć w kursach i szkoleniach z zakresu data science i big data, które znaleźć można w sieci np. na platformach e-learningowych czy platformach streamingowych.

Ile zarabia analityk danych w Warszawie?

Analityk danych może liczyć na bardzo atrakcyjne zarobki, szczególnie w sektorze finansowym i bankowym, a także w przypadku pracy w międzynarodowych korporacjach. Ogólnie rzecz biorąc, analitycy zarabiają najczęściej od około 6 do 10 tys. zł brutto miesięcznie. Seniorzy w branży mogą osiągać wyższe zarobki, rzędu kilkunastu tys. zł miesięcznie.

Najnowsze oferty pracy dla analityka danych w Warszawie

W naszym serwisie znajdziesz wiele ogłoszeń dotyczących stanowisk związanych z analizą danych. Często pojawiają się oferty pracy na takich stanowiskach jak data scientist, data engineer, analityk systemowo-biznesowy, analityk finansowy czy analityk IT. Przeglądając aktualne oferty pracy, nie zapomnij sprawdzić informacji o pracodawcach. Zalecamy także stworzenie darmowego konta i wgranie do niego CV (możesz je przygotować w naszym darmowym Kreatorze CV). Dzięki temu aplikowanie stanie się jeszcze prostsze!

Praca Warszawa analityk danych – najczęściej zadawane pytania:

  • Jakie muszę mieć umiejętności, by pracować jako analityk danych w Warszawie?

Większość pracodawców wymaga od kandydatów na to stanowisko wykształcenia wyższego w dziedzinie informatyki, statystyki, matematyki, ewentualnie ekonomii, doświadczenia w analizowaniu danych, znajomości języków takich jak SQL, Python, R, a także specjalistycznego oprogramowania np. Business Intelligence. Warto również posiadać umiejętności związane z administracją baz danych oraz zrozumienie systemów IT. Juniorzy mogą mieć niższe kompetencje, niemniej w procesie rekrutacji zwykle weryfikowane są praktyczne umiejętności kandydata.

  • Jakie są kluczowe obowiązki analityka danych w Warszawie?

Najważniejszym obowiązkiem analityka danych jest zbieranie, przetwarzanie i analizowanie dużych zbiorów danych w celu wydobywania z nich użytecznych informacji, które mogą wspierać decyzje biznesowe. Do jego typowych obowiązków należy także raportowanie wyników. Analityk biznesowy może być również odpowiedzialny za tworzenie modeli predykcyjnych oraz prowadzenie zaawansowanych analiz statystycznych i ekonomicznych.