Praca Inspektor Nadzoru najnowsze oferty pracy

Brak ofert

Nie znaleźliśmy ofert pracy spełniających wybrane kryteria.

Sprawdź, czy nie ma literówek we wpisanych frazach lub spróbuj bardziej ogólnego zapytania.

Praca Inspektor Nadzoru

Inspektor nadzoru odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu zgodności realizacji inwestycji z obowiązującymi przepisami np. zgodnie z ustawą prawo budowlane lub innymi aktami prawnymi. Inspektorzy nadzoru, ze swoją specjalnością i techniczną wiedzą gwarantowaną przez wykształcenie wyższe, sprawują kontrolę nad różnymi aspektami danego przedsięwzięcia, zarówno w branży budowlanej, jak i elektrycznej czy sanitarnej. Miejscem pracy inspektora nadzoru może jest zatem zarówno biuro, gdzie przygotowuje dokumentację, prowadzi analizy itp., jak i teren, gdzie realizowane są prace inwestycyjne. W branży budowlanej miejscem pracy tego specjalisty jest plac budowy. Jest to bez wątpienia stanowisko bardzo odpowiedzialne, ale też dobrze opłacane.

Na Praca.pl znajdziesz atrakcyjne oferty pracy na stanowisko inspektora nadzoru, dostępne w różnych branżach. Najczęściej można spotkać się z propozycjami pracy inspektora nadzoru inwestycyjnego i inspektora nadzoru budowlanego – branża budowlana. Pojawiają się też wakaty np. w powiatowym inspektoracie nadzoru budowlanego. Czy celujesz w branżę budowlaną, inwestycji i remontów, czy też w inne przedsięwzięcia, poznaj specyfikę pracy jako inspektor i dowiedz się, jakie masz opcje na rynku pracy.

Charakterystyka zawodu inspektora nadzoru

Inspektor nadzoru to profesjonalista odpowiedzialny za sprawowanie kontroli zgodności realizacji inwestycji z prawem i zasadami wiedzy technicznej.  Miejsce pracy inspektora nadzoru to jego biuro (może znajdować się w siedzibie firmy lub home office), gdzie sporządza dokumentację, jak i teren inwestycji. Zakres obowiązków inspektora nadzoru obejmuje pełnienie funkcji nadzoru np. w branży sanitarnej lub budowlanej, OZE czy w ramach kontroli nad realizacją robót elektrycznych itp. Praca inspektora nadzoru budowlanego, inspektora nadzoru robót w branży elektrycznej, energetycznej, sanitarnej, choć różni się dziedzinami działalności, ma wspólny aspekt sprawowania kontroli zgodności przepisów ze stanem faktycznym. Jest to praca wymagająca biegłej znajomości prawa, a ze strony samego specjalisty rzetelności, uczciwości i wysokiej etyki pracy. Inspektor musi umieć radzić sobie z różnego rodzaju naciskami, pracą pod presją i stresem. 

Jak zostać inspektorem nadzoru?

Żeby zostać inspektorem nadzoru, niezbędne jest posiadanie wyższego wykształcenia technicznego oraz odpowiedniego doświadczenia w danej branży. Może być wymagany na przykład minimum 6-letni staż pracy związanej z nadzorem inwestycyjnym lub uzyskanie równoważnego stażu pracy. Niezwykle ważna jest specjalistyczna wiedza nabywa w czasie studiów, niezbędne może być także posiadanie uprawnień (np. w przypadku pracy na budowie będą to uprawnienia budowlane). Z kolei inspektor nadzoru w specjalności elektrycznej dla projektów OZE musi posiadać wiedzę z zakresu instalacji elektrycznych i odnawialnych źródeł energii. Jeśli chodzi o inne kompetencje, inspektor nadzoru powinien mieć umiejętność pracy w zespole, koordynacji robót, a także być osobą budzącą autorytet, rzeczową i asertywną. Praca w biurze i na terenie wiąże się z odbywaniem podróży służbowych i wymaga najczęściej posiadania prawa jazdy kat. B.

Stanowisko inspektora nadzoru – predyspozycje zawodowe

Od inspektora nadzoru wymaga się nie tylko umiejętności technicznych, ale również pewnych predyspozycji. Praca w terenie wymaga sprawności fizycznej w zakresie swobodnego poruszania się po terenie inwestycji, dobrego wzroku, uważności i wyczulenia na detale. Z kolei biurowy aspekt tego stanowiska, związany ze sporządzaniem dokumentów, wiąże się z umiejętnościami technicznymi, analizy danych. W zawodzie sprawdzi się osoba umiejąca myśleć krytycznie i wyciągać wnioski, drobiazgowa, spostrzegawcza, a także, jak wcześniej wspomniano, asertywna, budząca autorytet i odporna na różnego rodzaju presje.

Inspektor nadzoru inwestorskiego – co robi? 

Praca inspektora nadzoru inwestorskiego polega na sprawowaniu kontroli nad inwestycją w aspekcie jej zgodności z dokumentacją projektową i normami branżowymi. Specjalista ten dba o zgodność działań z prawem, przygotowuje dokumentację kontrolną oraz samodzielnie dokonuje kontroli i przedstawia jej wyniki. W tym zawodzie można spotkać się z różnymi specjalizacjami. Przykładowo,  inspektor nadzoru inwestorskiego w specjalności elektrycznej nadzoruje prace związane z instalacjami elektrycznymi itp. Zobacz aktualne oferty pracy na stanowisku inspektora nadzoru inwestorskiego na Praca.pl!

Inspektor nadzoru robót budowlanych

Praca inspektora nadzoru budowlanego to ważne stanowisko w branży budowlanej, związane z ogromną odpowiedzialnością, ale też wysoko wynagradzane. Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru robót polega tak na pracy w terenie, na placu budowy, jak i pracy biurowej. Specjalista na co dzień zajmuje się prowadzeniem nadzoru robót w branży budowlanej. Ważnym aspektem tej pracy jest kontrolowanie, czy pracownicy przestrzegają norm BHP, ale także czy inwestycja spełnia wymogi prawa budowlanego (np. pozwolenie na budowę i inne) czy choćby zapisy ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Inspektor nadzoru w branży elektrycznej dla projektów OZE

Inspektor nadzoru w branży elektrycznej dla projektów OZE to jedno z ważnych stanowisk w dziedzinie pozyskiwania zielonej energii i ochrony środowiska. Inspektor nadzoru elektrycznego odpowiada za nadzór nad instalacjami związanymi z odnawialnymi źródłami energii. Jest to praca, która wymaga znajomości zasad technicznych instalacji elektrycznych OZE, norm polskich i unijnych, prawa związanego z zagospodarowaniem terenów miejskich i wiejskich itp. Może być to praca tymczasowa, związana z wykonaniem konkretnej inwestycji OZE.

Starszy inspektor ds. elektrycznych w pionie inwestycyjno-technicznym

Starszy inspektor ds. elektrycznych w pionie inwestycyjno-technicznym to specjalista, który nadzoruje proces inwestycyjny związanej z instalacjami elektrycznymi, sieciowymi. Pracownik ten sprawuje kontrolę nad zgodnością realizacji robót elektrycznych z przepisami prawa budowlanego i technicznymi standardami. Starszy inspektor ds. elektrycznych na co dzień jest zatem odpowiedzialny za kontrolę działań zespołu zajmującego się pracami elektrycznymi. Praca na stanowisku starszego inspektora ds. elektrycznych wymaga wyższego wykształcenia technicznego. Pracodawcy oczekują także zwykle doświadczenia w pracy na podobnych stanowiskach i dyspozycyjności związanej z odbywanie podróży w miejsca sprawowania nadzoru.

Ile zarabia inspektor nadzoru?

Inspektorzy nadzoru budowlanego często otrzymują atrakcyjne wynagrodzenia, co ma związek z pełnieniem tak odpowiedzialnej roli w procesie inwestycyjnym. Ile można zarobić? Przykładowo, w branży budowlanej mediana płac miesięcznych inspektora nadzoru wynosi 7320 zł brutto (Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń).

Najnowsze oferty pracy dla inspektora nadzoru

Serwis Praca.pl oferuje najnowsze oferty pracy dla inspektora nadzoru w różnych branżach. Znajdziesz u nas atrakcyjne propozycje umożliwiające rozwijanie umiejętności i zdobywanie doświadczenia w obszarze nadzoru budowlanego, elektrycznego, sanitarnego czy OZE. Sprawdzaj ogłoszenia i aplikuj jednym kliknięciem! Nie zapomnij także wykorzystać nasze darmowe narzędzia, przydatne w czasie szukania pracy, np. Kreator CV Online, Job Alert czy Kalkulator Wynagrodzeń.

Praca inspektor nadzoru – najczęściej zadawane pytania:

  • Jakie są wymagania dotyczące wykształcenia i doświadczenia wobec inspektora nadzoru?

Żeby podjąć pracę jako inspektor nadzoru budowlanego, niezbędne jest posiadanie wyższego wykształcenia oraz minimum kilkuletniego stażu pracy w danej branży. Jest to stanowisko wymagające również znajomości obowiązujących przepisów prawa związanego z daną dziedziną, np. prawa budowlanego.

  • Jaka jest rola inspektora nadzoru ds. robót budowlanych w branży budowlanej?

Inspektor nadzoru robót w branży budowlanej sprawuje kontrolę zgodności realizacji inwestycji z projektem oraz przepisami prawa budowlanego. Specjalista ten nadzoruje także realizację różnego rodzaju robót i przestrzeganie norm bhp na placu budowy.