Praca Konstruktor najnowsze oferty pracy

Brak ofert

Nie znaleźliśmy ofert pracy spełniających wybrane kryteria.

Sprawdź, czy nie ma literówek we wpisanych frazach lub spróbuj bardziej ogólnego zapytania.

Praca Konstruktor

Konstruktorzy znajdują zatrudnienie w różnych branżach, takich jak mechanika, inżynieria maszyn i urządzeń, projektowanie mebli, konstrukcje spawane czy w przemyśle odzieżowym. Na rynku pracy często można spotkać oferty kierowane do inżynierów konstruktorów i w większości przypadków od kandydata będzie się oczekiwać wykształcenia wyższego. Do popularnych stanowisk należą chociażby młodszy konstruktor maszyn, konstruktor produktowy, starszy konstruktor ds. form wtryskowych, konstruktor wyposażenia pokładowego , projektant konstrukcji budowlanych, technolog konstrukcji spawanych, projektant mebli tapicerowanych, narzędziowiec form wtryskowych, projektant odzieży, inżynier automatyk ds. projektowania maszyn czy asystent projektanta konstruktora. Jak widać różnorodność stanowisk związanych z zawodem konstruktora jest ogromna, a każde z nich wiąże się z różnym zakresem obowiązków, zależnym od miejsca pracy. Nieodmiennie na tym stanowisku jest mile widziane doświadczenie, choć warto zaaplikować nawet mimo braku jakiegokolwiek stażu pracy. Poznaj opisy stanowisk konstruktorów biorących udział w realizacji projektów z różnych dziedzin.

Stanowisko konstruktor

Praca na stanowisku konstruktora wiąże się z wysoka odpowiedzialnością. Osoba, która je obejmuje, musi mieć odpowiednie umiejętności techniczne i zdolności w zakresie projektowania. Do pracowników należy wykonywanie dokumentacji konstrukcyjnej / tworzenie dokumentacji technicznej dla nowych konstrukcji, opracowywanie rozwiązań usprawniających istniejące produkty, nadzór nad realizacją projektu zgodnie z założeniami technologicznymi, zmienianie projektu na potrzeby klienta, proponowanie nowych rozwiązań konstrukcyjnych, współpracowanie z zespołem wykonawczym, raportowanie etapów prac konstrukcyjnych różnym interesariuszom. Praca konstruktora jest kluczowa w wielu sektorach przemysłu, m.in. w branży związanej z produkcją maszyn i urządzeń, przez branżę opakowań czy wyroby medyczne, po chociażby branżę odzieżową czy medyczną.

Jak zostać konstruktorem?

Jeśli chodzi o stawiane przed kandydatami na to stanowisko wymagania, wykształcenie wyższe jest w zasadzie obligatoryjne. Od pracownika na to stanowisko oczekuje się co najmniej tytułu inżyniera. Inne kompetencje, to umiejętność tworzenia i czytania dokumentacji 3d i 2d, i posługiwania się oprogramowaniem do projektowania, mile widziana znajomość CAD (w niektórych branżach), a także umiejętność pracy w różnorodnym zespole (np. współpracowania z technologami, automatykami, operatorami maszyn). Zapotrzebowanie na konstruktorów w miastach jest dość duże, dlatego warto aplikować na stanowisko, nawet jeśli nie posiada się wszystkich umiejętności wymienionych w ogłoszeniu. Wielu pracodawców chętnie szkoli kadrę. Najnowsze ogłoszenia o pracę na stanowisko konstruktora znajdziesz w naszym serwisie!

Konstruktor – technolog: predyspozycje zawodowe

Konstruktor-technolog to specjalista, który w swojej codziennej pracy łączy wiedzę inżynierską z praktycznym doświadczeniem w zakresie wykorzystania nowych technologii. Ta posada wymaga znajomości zasad projektowania i jednocześnie umiejętności wykorzystania nowoczesnych technologii i materiałów. W pracy na tym stanowisku sprawdzą się przede wszystkim osoby, które cechuje kreatywność, umiejętność analitycznego myślenia i zdolność do rozwiązywania problemów technicznych.

Młodszy konstruktor

Młodszy konstruktor to początkujący specjalista, który pracuje pod nadzorem doświadczonego inżyniera. Do jego obowiązków należy pomoc w projektowaniu starszym specjalistom, wykonywanie prostych lub rutynowych czynności np. związanych z dokumentacją techniczną. Od pracownika na stanowisku młodszego konstruktora oczekuje się otwartości, chęci nauki i wysokiej motywacji do pracy. Stanowisko to często jest pierwszym krokiem w karierze inżynierskiej, gdyż stwarza możliwość zdobycia doświadczenia i poznania praktycznych aspektów pracy konstruktora. Na Praca..pl znajdziesz atrakcyjne oferty pracy dla osób znajdujących się w różnych miejscach rozwoju kariery, także dla juniorów z branży konstrukcyjnej!

Konstruktor maszyn

Oferty pracy na stanowisko konstruktor maszyn również często pojawiają się na polskim rynku zatrudnienia. Konstruktor maszyn projektuje, opracowuje i wdraża nowe maszyny oraz udoskonala istniejące konstrukcje. Najczęściej owe maszyny, konstrukcje i różnego typu instalacje dotyczą sektora przemysłowego, a niekiedy także transportowego. Co niezwykle istotne, praca tego specjalisty może być wykonywana dzięki doskonałej znajomości mechaniki, a także technologii CAD czy inżynierii produkcji. Konstruktorzy w przemyśle często pracują nad projektami wymagającymi innowacyjnych rozwiązań i znajomości nowych technologii.

Konstruktor mebli

Konstruktor mebli to kolejny specjalista, który znajduje zatrudnienie w przemyśle, a konkretnie, w branży meblowej. Specjalizuje się on, jak wskazuje sama nazwa, w projektowaniu i tworzeniu nowoczesnych oraz funkcjonalnych mebli zarówno na potrzeby indywidualnych klientów, jak i firm czy instytucji. Do podstawowych obowiązków konstruktora mebli należy opracowywanie dokumentacji technicznej, dobieranie odpowiednich materiałów, tworzenie projektu, a następnie monitorowanie procesu produkcji i finalnie weryfikowanie, czy gotowy mebel jest wykonany zgodnie z założeniami. Konstruktorzy mebli to osoby kreatywne, które śledzą aktualne trendy w designie, starając się sprostać potrzebom rynku i rosnącym wymaganiom klientów.

Konstruktor odzieży

Konstruktor odzieży pracuje w branży odzieżowej, ewentualnie modowej. Ten specjalista zajmuje się projektowaniem i konstruowaniem ubrań zgodnie ze specyfikacją klienta i aktualnymi trendami mody. Może być związany z konkretną marką odzieżową lub prowadzić własną działalność i wykonywać zlecenia dla klientów. Praca ta wymaga znajomości materiałów, trendów, kontekstów kulturowych i popkulturowych, umiejętności szycia oraz projektowania konstrukcji odzieży. Konstruktorzy odzieży współpracują z projektantami mody, aby tworzyć unikalne i wysokiej jakości produkty.

Konstruktor budowlany

Konstruktor budowlany to kolejne przyszłościowe i nierzadko lukratywne stanowisko. Jest to inżynier budownictwa zajmujący się projektowaniem konstrukcji budowlanych bardzo różnego typu (może się specjalizować w jednym), od domów jednorodzinnych po wielkie obiekty inżynieryjne np. infrastrukturę lotniska czy drogową. Praca inżyniera budownictwa, który zajmuje się projektowaniem konstrukcji, wymaga głębokiej wiedzy o materiałach budowlanych, normach bezpieczeństwa i regulacjach prawa budowlanego i innego. Konstruktorzy budowlani na co dzień zajmują się tworzeniem trwałych, bezpiecznych i funkcjonalnych konstrukcji, a to wiąże się z opracowywaniem skomplikowanych planów i współpracą z innymi specjalistami branży.

Konstruktor wyrobu medycznego

Konstruktor wyrobu medycznego to odpowiedzialne stanowisko w branży medycznej. Specjalista ten jest odpowiedzialny za projektowanie i rozwijanie urządzeń medycznych zgodnie z potrzebami pacjentów, wymogami branży i rozwojem nauki oraz technologii w dziedzinie medycyny oraz sposobów leczenia. Praca na tym stanowisku wymaga od osoby je obejmującej znajomości biomedycyny, inżynierii materiałowej oraz regulacji prawnych dotyczących wyrobów medycznych (nierzadko międzynarodowych). Konstruktorzy wyrobu medycznego pracują nad tworzeniem nowoczesnych rozwiązań, które poprawiają jakość życia pacjentów i efektywność leczenia. Praca ta jest więc bardzo odpowiedzialna i ważna społecznie, ale też może dawać dużą dozę satysfakcji.

Konstruktor systemów łączności

Konstruktor systemów łączności z kolei zajmuje się projektowaniem i rozwijaniem systemów komunikacyjnych, takich jak między innymi sieci bezprzewodowe, telekomunikacja czy nawet systemy satelitarne. Żeby wykonywać tę ciekawą pracę, niezbędna jest zaawansowana wiedza z zakresu elektroniki, telekomunikacji i programowania. Praca konstruktorów systemów łączności wiąże się z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i rozwiązań, dlatego osoby obejmujące to stanowisko muszą nieustannie aktualizować swoją wiedzę.

Ile zarabia konstruktor, projektant?

Wysokość wypłaty konstruktora zależna jest od branży, w jakiej jest zatrudniony, ale też stażu pracy, doświadczenia, poziomu stanowiska i miejsca pracy. Mediana miesięcznej pensji brutto, zgodnie z Ogólnopolskim Badaniem Wynagrodzeń, na samodzielnym stanowisku konstruktora wynosi 7000 zł, a w przypadku starszego specjalisty jest to 8610 zł.

Praca jako konstruktor – warunki zatrudnienia, dostępne umowy, system czasu pracy

Osoby celujące w posadę konstruktora mogą liczyć na umowę o pracę, niemniej niekiedy oferuje się umowę o dzieło, umowę zlecenie, kontrakt b2b lub nawet kontrakt menedżerski, zależnie od polityki firmy i rodzaju konstrukcji. Konstruktorzy, szczególnie w branży produkcyjnej, często pracują na pełen etat w pełnym wymiarze czasu pracy. W innych dziedzinach, np. dotyczącym zleceń projektowych na potrzeby branży odzieżowej, może być to praca w elastycznych godzinach.

Sprawdź najnowsze oferty pracy dla konstruktora

Na portalu Praca.pl znajdziesz aktualne oferty pracy dla konstruktora. Ogłoszenia dotyczą różnych branż, od posady konstruktorów maszyn, przez konstruktorów budowlanych, aż po projektantów w dziedzinie mody czy technologii. Ustaw Job Alert dla tej profesji, nie zapomnij także wykorzystać Kreator CV do przygotowania jak najlepszego życiorysu zawodowego!

Praca konstruktor – najczęściej zadawane pytania:

  • Jakie kwalifikacje są wymagane na stanowisku konstruktora?

Zazwyczaj niezbędne jest posiadanie wykształcenia technicznego, najczęściej na poziomie wyższym, w dziedzinach takich jak inżynieria mechaniczna, budownictwo, automatyka lub projektowanie graficzne, design, zależnie od wybranej dziedziny zawodowej. Oprócz studiów, istotne są też praktyczne umiejętności w zakresie projektowania, a także rozwinięte umiejętności analityczne oraz kreatywność. Konstruktor to technik obdarzony jednak ogromną wyobraźnią i nieustannie poszerzający swoją wiedzą o nowoczesne rozwiązania.

  • Jakie są podstawowe obowiązki w pracy konstruktora?

Głównymi obowiązkami zawodowymi konstruktora są: projektowanie nowych produktów czy systemów, tworzenie dokumentacji technicznej i konstrukcyjnej, szukanie udoskonaleń dla istniejących rozwiązań, weryfikowanie, czy finalny produkt / instalacja zostały wykonane zgodnie z założeniami projektowymi, współpraca z zespołem wykonawczym. Konstruktorzy często pracują także nad testowaniem prototypów, zajmują się analizą wyników testów oraz wdrażaniem ulepszeń, dzięki czemu mogą zapewnić najwyższą jakość i funkcjonalność projektowanych produktów.