Praca Magazynier Warszawa najnowsze oferty pracy

Brak ofert

Nie znaleźliśmy ofert pracy spełniających wybrane kryteria.

Sprawdź, czy nie ma literówek we wpisanych frazach lub spróbuj bardziej ogólnego zapytania.

Praca Warszawa Magazynier

Od operatora wózka widłowego, przez pracownika sortowni paczek, po magazyniera lotniczego – kandydaci szukający miejsca pracy w jednym ze stołecznych magazynów mają spore możliwości zawodowe. Jaki zakres obowiązków ma zazwyczaj magazynier pracujący w Warszawie? Wiele zależy od miejsca zatrudnienia i typu stanowiska, niemniej większość pracowników magazynowych zajmuje się przyjmowaniem dostaw, kompletacją zamówień oraz załadunkiem i rozładunkiem towarów. Prace magazynowe współcześnie wykonywane są przy pomocy różnego rodzaju wózków widłowych, skanerów ręcznych, a także systemów magazynowych, czyli oprogramowania służącego do zarządzania zasobami. Zapotrzebowanie na magazynierów, pakowaczy, kierowców magazynierów, pracowników inwentaryzacji, osoby przygotowujące towar do wysyłki czy specjalistów ds. wózków widłowych z UDT jest w Polsce bardzo duże. Chętni nieraz mogą liczyć na pracę od zaraz.

Zastanawiając się nad tą ścieżką zawodową warto mieć świadomość, że zwykle jest to praca w systemie zmianowym, obejmująca często także godziny nocne. Magazynierzy, których zadaniem jest wydawanie towaru oraz przygotowywanie wysyłek czy załadunkiem towaru pracują nocą, tak, by kurierzy i dostawcy wyjechali z towarem z magazynu o 7 czy 8 rano. Dyspozycyjność do pracy w nocy nie zawsze jest jednak konieczna, np. magazyny przy firmach produkcyjnych albo magazyny sklepów mogą funkcjonować w godzinach pracy tych jednostek. Warto dokładnie sprawdzić w opisie stanowiska zamieszczonym w ogłoszeniu o pracę, czy pracownik będzie wykonywać pracę w godzinach nocnych.

Nie wszyscy pracodawcy oczekują od kandydatów doświadczenia w pracy jako magazynier. Z uwagi na spore zapotrzebowanie na rynku pracy szanse na zatrudnienie mają także nowicjusze. Podnoszenie kwalifikacji w tym zawodzie opłaca się, gdyż magazynierzy posiadający uprawnienia UDT zwykle zarabiają znacznie więcej i szybciej awansują. 

Praca Warszawa magazynier – co robi?

W warszawskich magazynach pracują magazynierzy wydający sprzęt, pracownicy magazynu z uprawnieniami na wózki widłowe najmujący się przyjmowaniem i wydawaniem towarów, specjalistki ds. kompletowania zamówień, asystenci sprzedaży zajmujący się kontrolą stanów magazynowych... Każda z tych osób może mieć nieco inny zakres działań. Jednak ogólnie rzecz biorąc, praca na stanowisku magazyniera wiąże się z następującymi obowiązkami:

  • bieżąca kontrola stanów magazynowych, 
  • prawidłowy obrót towaru w magazynie,
  • dbanie o umieszczanie towaru w odpowiednim miejscu w magazynie,
  • kompletacja towaru i przygotowywanie wysyłek zgodnie z zamówieniem, 
  • rozładunek i załadunek towaru, 
  • obsługa systemów elektronicznych i tworzenie raportów, 
  • współpraca z innymi pracownikami firmy np. działem obsługi klienta, dostawcami.

W mniejszych firmach czasami łączone są funkcje magazyniera i kierowcy, dlatego można natknąć się na oferty zatrudnienia na stanowisko pracownika magazynu z prawem jazdy kat B.

Jak zostać magazynierem w Warszawie?

Aby zostać magazynierem w stolicy, musisz spełnić kilka prostych wymagań. W ogłoszeniach o pracę najczęściej wspomina się, że mile widziane jest doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku. Nawet jeśli go nie posiadasz, wyślij swoje zgłoszenie! Zapotrzebowanie na pracowników jest spore, a osoby początkujące często mają szansę na stanowiska juniorskie. Inne często wymieniane wymagania to:

  • gotowość do podjęcia pracy w systemie zmianowym, 
  • uprawnienia na wózki widłowe, 
  • zdrowie i sprawność ruchowa pozwalające na wykonywanie obowiązków, 
  • umiejętność pracy w zespole, 
  • dobra organizacja pracy, 
  • umiejętność pracy pod presją czasu.

Jak widać, większość wymagań do pracy na magazynie dotyczy kompetencji miękkich. Pracodawcom zależy na pracownikach rzetelnych, potrafiących współdziałać z innymi, dokładnych i szybko się uczących. Kompletacja zamówień zgodnie ze specyfikacją oraz sprawna i prawidłowa obsługa klienta / kontrahenta mogą wiązać się także z rozwiniętymi umiejętnościami komunikacyjnymi. Z kolei by móc wykonywać pracę zmianowa, a także pracę fizyczną, niezbędny jest doskonały stan zdrowia i brak medycznych przeciwskazań.

Ile zarabia pracownik magazynu w Warszawie?

Początkujący magazynierzy mogą liczyć na wynagrodzenie zbliżone do minimalnej krajowej, natomiast doświadczeni pracownicy, szczególnie ci z uprawnieniami UDT i znajomością specjalistycznych systemów magazynowych, osiągają o wiele wyższe stawki. Nierzadko proponuje się też pracownikom prywatne ubezpieczenie zdrowotne, karty sportowe i inne benefity. Zgodnie z danymi płynącymi z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń (Sedlak&Sedlak) stawka rynkowa wynagrodzenia magazyniera w Polsce oscyluje wokół kwot 4300-5560 zł brutto na miesiąc.

Aktualne oferty pracy dla pracownika magazynowego w Warszawie

Szukasz pracy w branży transportowo-magazynowej, jako magazynier, logistyk, kierownik zmiany, pakowacz albo kurier? Najnowsze oferty pracy są dla Ciebie dostępne na Praca.pl. Zacznij przeglądać ogłoszenia! Pamiętaj, że w parametrach wyszukiwania możesz podać miasto zatrudnienia: Warszawa, a także wpisać nazwę konkretnego stanowiska bądź zaznaczyć cały obszar zawodowy np. Logistyka/Dystrybucja albo Transport/Spedycja.

Praca magazynier Warszawa – najczęściej zadawane pytania:

  • Czy do pracy jako magazynier w stolicy wymagane jest posiadanie uprawnień na wózki widłowe?

Pracę znajdą także magazynierzy bez UDT, niemniej rzeczywiście w wielu przypadkach pracodawcy oczekują, że kandydaci na stanowisko magazyniera w mieście Warszawa będą posiadali takowe uprawnienia uprawnienia do obsługi wózków widłowych wydane przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT). W Warszawie funkcjonuje wiele dużych magazynów, w których codzienna praca wymaga wykorzystywania z wózków do załadunku i rozładunku towarów, a także do przemieszczania ich w obrębie hali.

  • Jakie są godziny pracy magazyniera w Warszawie?

Wiele magazynów ma system zmianowy, co może oznaczać pracę zarówno w dzień, jak i w nocy, a także w weekendy. Zapisy o Twoim czasie pracy powinny znaleźć się w podpisywanej przez Ciebie umowie o pracę z konkretną firmą.