Najnowsze oferty pracy

  • Programista PHP / JS

    Enadis sp. z o.o.   Gdynia    praca hybrydowa / stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior / ekspert  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    2 dni
    tworzenie oprogramowania, rozwój istniejących w firmie aplikacji, rozwijanie własnych umiejętności.
Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca łódzkie Łódź Programista Android Łódź
Senior Software Engineer (iOS, Android)

Grafton Recruitment Polska Sp. z o.o.
Łódź
praca stacjonarna
3287 dni temu

Grafton Recruitment jest częścią Grafton Employment Group, która działa w ramach stale rosnącej sieci biur na całym świecie. Jesteśmy jedną z wiodących firm rekrutacyjnych na terenie Europy, prężnie rozwijamy się na pozostałych kontynentach. Wśród naszych Klientów są najbardziej znane międzynarodowe oraz polskie firmy. Budujemy długotrwałe relacje z naszymi kandydatami i staramy się opierać współpracę na partnerskich kontaktach. Kandydaci mają możliwość współpracy z wyspecjalizowanym zespołem konsultantów pracujących dla wszystkich branż.

Miejsce pracy: ŁÓDŹ

Nr Ref.: 9-10-28438/PC

Opis stanowiska:
For our Client, an international company based in Lodz we are looking for an experienced candidates for the position of Senior Software Engineer (iOS, Android)
Main duties:

- Designing, implementing, testing and maintaining high quality software in C++, Java, Objective-C, HTML5 and a variety of scripting languages.
- Automated deployment of the SDK to the servers at the moment of release.
- Keywords are: tutorials, tooling, demo applications, scripting, RPC, TDD and mobile platforms.
- Creating and translating architecture decisions into high-level and low-level designs and supervising quality of the resulting implementation.
- Writing technical documentation in English.
Wymagania:
We are looking for a person who:
- has 5+ years of experience as a developer at least two of the following platforms/technologies: Android, iOS, HTML5, QT/Linux and Windows Mobile.
- has attemtion to details
-is fluent in English
- is open-minded and willing to develop
Informacje dodatkowe:
Benefits:
Our Client offers:
- opportunity to work at innovative projects
- attractive salary and bonus package (including: provate medical care, private life insurance, gym card, several trainings)

Are you interested in this position? Please fill in the contact form or send us your CV both in English and Polish language with the ref. number in the subject of your application.
If you have had an interview in Grafton already, please contact your consultant directly via e-mail.

For more related job opportunities visit www.grafton.pl/en/jobs/it-telecommunications/