Specjalista bankowy ds. controllingu biznesu

mBank S.A.

Warszawa

760 dni temu

Miejsce pracy: Warszawa

Nr Ref.: AZW/6/15

Główne zadania:

  • przygotowywanie analiz, komentarzy oraz prognoz wyników Pionu Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej oraz Pionu Rynków Finansowych na potrzeby kierownictwa Banku oraz managerów jednostek biznesowych
  • opracowywanie i wdrażanie, uwzględniając potrzeby jednostek biznesowych, nowych rozwiązań w zakresie systemów raportowania segmentowego oraz narzędzi do kompleksowej analizy działalności Pionu Rynków Finansowych
  • uczestniczenie we wdrożeniach nowych produktów obszaru Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej oraz obszaru Rynków Finansowych poprzez przygotowywanie analiz efektywności oraz rekomendacji sposobu prezentowania wyników
  • udział w projektach ogólnobankowych dotyczących bankowości korporacyjnej, tradingu lub treasury, reprezentując Pion Finansów

Oczekujemy:

  • wykształcenia wyższego; preferowane specjalności: finanse, ekonomia, metody ilościowe
  • doświadczenia w pracy w middle-office bądź controllingu bankowym
  • wiedzy dotyczącej bankowości korporacyjnej oraz rynków finansowych
  • bardzo dobrej znajomości rachunku zysków i strat oraz bilansu banku
  • znajomości instrumentów finansowych
  • doskonałych zdolności analitycznych
  • biegłej znajomości pakietu MS Office
  • umiejętności programowania w SAS, SQL, VBA
  • umiejętności samodzielnego podejmowania decyzji w warunkach operacyjnych
  • znajomości język angielskiego na poziomie zaawansowanym
  • komunikatywności i kreatywności oraz umiejętności współpracy w zespole

Oferujemy:

  • zatrudnienie w ramach umowy o pracę w renomowanej instytucji finansowej
  • możliwość zdobycia doświadczenia podczas współpracy z najlepszymi specjalistami z branży finansowej
  • szkolenia systemowe oraz wszelkie wsparcie merytoryczne w okresie wdrożeniowym
  • atrakcyjny pakiet benefitów (m.in. prywatna opieka medyczna, karta multisport)

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, przez mBank SA z siedzibą w Warszawie, przy ul Senatorskiej 18, jak również przez spółki wchodzące w skład Grupy mBanku SA, zawartych w przesyłanej przeze mnie ofercie pracy dla potrzeb obecnego i przyszłych procesów rekrutacji. Zostałem poinformowany, iż:
1/ mBank SA będzie administratorem dotyczących przeze mnie danych osobowych, w rozumieniu przepisów Ustawy z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 ze zm.),
2/ aktualny wykaz spółek wchodzących w skład Grupy mBanku SA jest publikowany na stronie internetowej www.mbank.pl

Poznaj

mBank S.A.

Jesteśmy trzecim, co do wielkości bankiem w Polsce. Dzięki uzupełnieniu oferty BRE o wyspecjalizowane usługi finansowe, świadczone przez spółki strategiczne Grupy, BRE Bank stworzył niezwykle nowoczesną, kompleksową i elastyczną ofertę w dziedzinie bankowości korporacyjnej, inwestycyjnej, detalicznej i zarządzania aktywami, uzupełnioną o usługi faktoringowe, leasingowe, doradztwo, usługi maklerskie a także o ubezpieczenia.

Najważniejszym wyróżnikiem BRE Banku i źródłem przewagi konkurencyjnej są ludzie - kompetentni, słuchający Klientów, aktywnie poszukujący najlepszych rozwiązań, zaangażowani i gotowi do przekraczania oczekiwań.

Najwyższa jakość usług finansowych oraz konkurencyjność BRE Banku na rynku bankowości korporacyjnej, inwestycyjnej, zarządzania aktywami oraz na rynku usług detalicznych nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie naszych pracowników tworzących zgrany zespół najwyższej klasy specjalistów.

Poznaj stanowisko: Specjalista ds. Controllingu

Specjalista ds. Controllingu to osoba, która uczestniczy w przygotowaniu budżetu i kontroluje jego realizację. Do głównych obowiązków pracownika tego należy, m.in.: uczestnictwo w procesie przygotowania budżetu rocznego, forecastu lub planu wieloletniego, monitorowanie wykonania budżetu, sporządzanie analiz ekonomicznych, ocenianie sytuacji finansowej, współpracuje z innymi działami w zakresie analiz ...
Specjalista ds. Controllingu Praca Specjalista ds. Controllingu

Rekrutują z Praca.pl