Najnowsze oferty pracy

  • Specjalista ds. Windykacji

    GRUPA PZU   Wrocław    praca hybrydowa
    specjalista (mid)  umowa o pracę / na zastępstwo  pełny etat
    9 dni
    Obsługa procesów windykacyjnych; Prowadzenie telefonicznej obsługi podmiotów mających wpływ na procesy windykacyjne; Weryfikacja dokumentacji potwierdzającej zasadność procesów windykacyjnych; Przygotowanie korespondencji - obsługa korespondencji przychodzącej;
Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca śląskie Sosnowiec Windykator Sosnowiec
Specjalista/ka ds. windykacji należności

Klient portalu Praca.pl
Sosnowiec
praca stacjonarna
3424 dni temu

Ogłoszenie numer: 572162, z dnia 2014-12-10

Firma działająca na teren Zagłębia Sosnowiecko-Dąbrowskiego
zatrudni kandydatów na stanowisko:

Miejsce pracy: Sosnowiec

Opis stanowiska

  • Codzienna weryfikacja wpływów pieniężnych
  • Monitorowanie płatności i stanu zadłużenia klientów
  • Bezpośrednie nawiązywanie kontaktów z dłużnikami, wyjaśnianie przyczyn opóźnień, negocjowanie warunków spłaty
  • Prowadzenie podstawowego wywiadu gospodarczego, poszukiwanie kontaktu
  • Korespondencja z kontrahentami w sprawach związanych z zadłużeniem i windykacją,
  • Sporządzanie i wysyłanie monitów księgowych, wezwań ostatecznych do zapłaty oraz innych pism związanych z prowadzonymi działaniami windykacyjnymi,
  • Opracowywanie, wdrażanie i kontrola realizacji procedur windykacyjnych i weryfikacyjnych dla nowych klientów
  • Przekazywanie spraw na drogę postępowania sądowego oraz egzekucyjnego
  • Współpraca z kancelarią prawną w zakresie windykacji sądowej i egzekucji komorniczej (przygotowywanie dokumentów dla kancelarii prawnej),
  • Nadzorowanie realizacji przyjętych harmonogramów spłat.
  • Prowadzenie dokumentacji procesu windykacyjnego
  • Uczestniczenie w inicjatywach doskonalących procesy płatności i windykacji
  • Przygotowanie miesięcznych raportów

Wymagania

  • Kilkuletniego doświadczenia w windykacji wierzytelności
  • Dobrej znajomości zagadnień prawnych związanych z windykacją i wyjątkowego warsztatu negocjacyjnego
  • Wysokiej motywacji i zaangażowania w wykonywaną pracę, jak również otwartości i chęci rozwoju swoich kompetencji zawodowych
  • preferowane wykształcenie ekonomiczne lub prawnicze,
  • praktyczna znajomość pakietu MS Office ze szczególnym naciskiem na excell,
  • bardzo dobre umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne i analityczne
  • uczciwość, dokładność i odpowiedzialność

Oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w renomowanej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Atrakcyjny sposób wynagradzania i premiowania
  • Stały rozwój kompetencji
  • Pracę w młodym zespole