Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Specjalista w Departamencie Budżetu Rozwoju w Wydziale Finansowania Regionalnych Programów Operacyjnych

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3492 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 163332
  • Data ukazania się ogłoszenia: 25 września 2014 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • specjalista
  • w Departamencie Budżetu Rozwoju w Wydziale Finansowania Regionalnych Programów Operacyjnych

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    ul. Wspólna 2/4
    00-926 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • prowadzenie spraw dotyczących obsługi finansowo-księgowej płatności z budżetu środków europejskich oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych,
  • prowadzenie ewidencji księgowej wpływów na rachunek bankowy w zakresie dochodów oraz monitorowanie terminowego przekazywania dochodów budżetu państwa na rachunek Ministerstwa Finansów, w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych,
  • weryfikowanie pod względem formalno-rachunkowym wniosków o uruchomienie rezerw celowych oraz projektów decyzji w sprawie zmian w planie finansowym,
  • udział w opiniowaniu i przygotowaniu rozwiązań prawnych z zakresu finansów publicznych oraz systemu wdrażania programów operacyjnych, w szczególności w zakresie przepływów finansowych, w ramach właściwości wydziału,
  • udział w przygotowywaniu informacji dla NIK, w zakresie właściwości wydziału.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • – praca z bazami danych/programami specjalistycznymi
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • – praca w pokoju wieloosobowym,
    – praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner,
    – węzeł sanitarny przystosowany dla osób niepełnosprawnych tylko na jednym/na innym piętrze,
    – winda dostosowana do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych,
    – wejście główne od strony ul. Wspólnej przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
    – wejście do obiektu od strony ul. Żurawiej przystosowane za pomocą platformy przyschodowej,
    – sale konferencyjne na V piętrze dostępne za pomocą schodołazu,
    – ciągi komunikacyjne przystosowane do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe ekonomiczne lub dowolne wyższe wraz z ukończonymi studiami podyplomowymi z zakresu rachunkowości
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w zakresie rachunkowości
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość przepisów ustawy o finansach publicznych i ustawy o rachunkowości,
    • znajomość zasad funkcjonowania funduszy strukturalnych,
    • umiejętność obsługi komputera w zakresie programów MS Office,
    • umiejętność współpracy,
    • umiejętności analityczne,
    • rzetelność i terminowość,
    • zorientowanie na osiąganie celów,
    • skuteczna komunikacja,
    • samodzielność i inicjatywa.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów