Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Specjalista w Departamencie Dróg i Autostrad w Wydziale Sieci Drogowej

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3187 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 171425
  • Data ukazania się ogłoszenia: 21 lipca 2015 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:
  • specjalista
  • w Departamencie Dróg i Autostrad w Wydziale Sieci Drogowej

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    ul. Wspólna 2/4,
    00-926 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa
  • ul. Chałubińskiego 4/6

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • opracowywanie projektów umów międzynarodowych dotyczących transgranicznej infrastruktury drogowej,
  • negocjowanie umów międzynarodowych dotyczących infrastruktury drogowej, głównie w zakresie budowy i utrzymania połączeń drogowych i mostów granicznych,
  • monitorowanie realizacji zawartych umów międzynarodowych dotyczących transgranicznej infrastruktury drogowej,
  • udział, jako przedstawiciel Ministerstwa w pracach polsko-ukraińskich, polsko-białoruskich, polsko-rosyjskich i polsko-słowackich grup roboczych, grup ekspertów, komitetów i komisji ds. transgranicznej współpracy transportowej, zespołów i międzyresortowych i międzynarodowych,
  • opracowywanie i opiniowanie dokumentów, materiałów oraz dokonywanie ocen i analiz w zakresie transgranicznych połączeń drogowych,
  • sprawowanie w imieniu Ministra nadzoru nad Generalnym Dyrektorem Dróg Krajowych i Autostrad w zakresie realizacji umów międzynarodowych zawartych w dziedzinie infrastruktury drogowej,
  • opiniowanie projektów aktów normatywnych i innych dokumentów.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • – obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego, w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe,
    – udział w spotkaniach wewnętrznych i zewnętrznych, uzgadnianie stanowisk,
    – częste krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe,
    – częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • – węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych w budynku ”B” (parter) oraz w budynku „A” (dostęp przy pomocy osób trzecich),
    – wejście do budynku „A” i „B” przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
    – szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne w budynkach „A”, „B” i „C” przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
    – winda w budynku „A” i „B” dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych,
    – praca w pokoju wieloosobowym,
    – brak podjazdu dla niepełnosprawnych przy wejściu do niektórych sal konferencyjnych,
    – praca przy komputerze oraz przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze drogownictwa lub transportu drogowego lub obsługi prawnej lub administracji publicznej
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość przepisów dotyczących dróg publicznych, granicy państwowej, o umowach międzynarodowych, kodeksu postępowania administracyjnego;
    • znajomość procedur procesu legislacyjnego, lokalizacji przejść granicznych;
    • skuteczna komunikacja;
    • umiejętności analityczne;
    • umiejętność współpracy;
    • samodzielność i inicjatywa;
    • rzetelność i terminowość;
    • zorientowanie na osiąganie celów;
    • znajomość języka angielskiego na poziomie B1.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów