Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2643 dni temu
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 7245

Warunki pracy

- praca przy komputerze pow. 4 godzin dziennie,
- budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • opracowywanie projektów statutu, regulaminu organizacyjnego, instrukcji kancelaryjnej i regulaminu pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości,
  • opracowywanie projektów aktów normatywnych i innych aktów prawnych określających organizację pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości,
  • opiniowanie projektów aktów normatywnych i innych aktów prawnych oraz monitorowanie zmian w prawie wpływających na funkcjonowanie Ministerstwa Sprawiedliwości,
  • opiniowanie projektów wewnętrznych regulaminów organizacyjnych departamentów i biur Ministerstwa Sprawiedliwości oraz wewnętrznych instrukcji w sprawie szczególnych zasad i trybu postępowania z korespondencją w komórkach organizacyjnych Ministerstwa Sprawiedliwości,
  • sporządzanie opinii w sprawach dotyczących zasad funkcjonowania i organizacji pracy urzędu.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
  • zorientowanie na osiąganie celów, doskonalenie zawodowe, identyfikacja z misją urzędu, pozytywne podejście do klienta, otwartość na zmiany, komunikacja, podejmowanie decyzji i odpowiedzialność, myślenie analityczne, samodzielność i inicjatywa,
  • znajomość ustaw: o Radzie Ministrów, o działach administracji rządowej, o służbie cywilnej, o pracownikach urzędów państwowych, o finansach publicznych,
  • znajomość rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie zasad techniki prawodawczej oraz umiejętność stosowania tych przepisów,
  • znajomość regulaminu organizacyjnego Ministerstwa Sprawiedliwości,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • ukończona aplikacja legislacyjna,
  • przeszkolenie w zakresie legislacji.