Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie
Przasnysz
praca stacjonarna
2628 dni temu
Specjalista
Miejsce pracy: Przasnysz
Ogłoszenie o naborze Nr 7909

Warunki pracy

Warunki pracy:
1. Stres związany z obsługą klientów zewnętrznych.
2. Wyjazdy służbowe.

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
1. Praca na tym stanowisku wymaga dyspozycyjności oraz związana jest z odbywaniem wyjazdów służbowych na terenie działania rejonu polegających na przeprowadzaniu wizji lokalnych.
2. Obciążenie mięśniowo – szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych i prowadzeniu samochodu służbowego oraz kontroli w terenie.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
1. Praca w pomieszczeniach biurowych, z wykorzystaniem komputera i urządzeń biurowych.
2. Budynek i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy, warunki są dostosowane do rodzaju wykonywanych prac.
3. Praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.

Zakres zadań

  • prowadzenie całości spraw związanych z zajęciem pasa drogowego, przygotowywania decyzji administracyjnych na zajęcie pasa drogowego, umowy dzierżawy i porozumienia na zajęcie pasa drogowego oraz współpraca w zakresie prawidłowej i zgodnej z wydanymi warunkami ich realizacji,
  • współpraca w zakresie przygotowywania opinii w sprawie lokalizacji i umieszczania obiektów oraz urządzeń w pasie drogowym, zjazdów, reklam z Wydziałami Oddziału, urzędami administracji rządowej i samorządowej,
  • prowadzenie kontroli pasa drogowego oraz podejmowanie działania w zakresie jego ochrony, w tym wszczęcie postępowań administracyjnych w sprawach zajęcia pasa drogowego bez zezwolenia,
  • przygotowywane lub współpraca z właściwymi komórkami organizacyjnymi Oddziału w zakresie decyzji administracyjnych: kar za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia, przywrócenia do stanu poprzedniego pasa drogowego, kar za wybudowanie lub przebudowę zjazdu bez zezwolenia,
  • współpraca z Wydziałem Uzgodnień i Zagospodarowania Przestrzennego w sprawach dot. zagospodarowania terenów przyległych do pasa drogowego i zagospodarowania w pasie drogowym,
  • współpraca z właściwymi komórkami organizacyjnymi Oddziału w zakresie uzgadniania dokumentacji dotyczących umieszczenia urządzeń obcych w pasie drogowym,
  • prowadzenie korespondencji i uczestnictwo w spotkaniach z urzędami samorządowymi oraz lokalnymi społecznościami w sprawach związanych z ochroną pasa drogowego,
  • realizacja zadań z zakresu zimowego utrzymania dróg.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe drogowe
  • dobra znajomość obsługi komputera (pakiet MS Office),
  • prawo jazdy kat. B,
  • znajomość przepisów z zakresu ustawy o drogach publicznych, prawo budowlane, rozporządzenia w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego, rozporządzenia o warunkach technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi oraz ich usytuowanie, kodeksu postępowania administracyjnego
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • kursy, szkolenia z zakresu utrzymania dróg, ochrony pasa drogowego
  • uprawnienia budowlane w specjalności drogowej, przynależność do OIIB