Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2542 dni temu
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 10514

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

– krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,
– liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne i e-mailowe,
– częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

- wejście do budynku „A” i „D” przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
- węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
- mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Zakres zadań

  • monitorowanie wykorzystania obszarów morskich oraz lokalizacji działalności i przedsięwzięć prowadzonych w obszarach morskich (m.in. pozwolenia i koncesje wydawane na obszarach morskich) w celu uwzględnienia ich w planach morskiego zagospodarowania przestrzennego przy uwzględnieniu optymalnego wykorzystania morza i zrównoważonego rozwoju obszarów morskich;
  • prowadzenie współpracy międzynarodowej w celu wymiany doświadczeń dotyczących planowania i zagospodarowania obszarów morskich oraz prowadzenie krajowego punktu kontaktowego ds. planowania i zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich;
  • sporządzanie oceny i analizy skuteczności obowiązujących rozwiązań prawnych oraz opiniowanie projektów aktów prawnych regulujących sprawy zagospodarowania przestrzennego oraz zintegrowanego zarządzania obszarami przybrzeżnymi;
  • przygotowywanie projektów rozporządzeń ministra właściwego ds. gospodarki morskiej w sprawie granic portów morskich;
  • uczestnictwo w tworzeniu strategii, polityk, standardów, wytycznych i programów krajowych i międzynarodowych;
  • monitorowanie stanu prac nad opracowaniem planów zagospodarowania przestrzennego obszarów morskich oraz wprowadzanie procedur usprawniających nadzór nad realizacją zadań urzędów morskich w zakresie planowania na obszarach morskich;
  • opracowywanie projektów aktów prawnych, w tym projektów założeń, projektów ustaw i rozporządzeń oraz koordynowanie procesu legislacyjnego, w tym uczestnictwo w komisjach prawniczych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe morskie lub na kierunku: planowanie/gospodarka przestrzenna, geografia, geodezja i kartografia, oceanografia, prawo, stosunki międzynarodowe, politologia.
  • znajomość tematyki, w tym przepisów prawnych, w zakresie obszarów morskich oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego
  • znajomość przebiegu procesu legislacyjnego
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • myślenie analityczne
  • rzetelność
  • współpraca
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • umiejętność czytania map, korzystania z ogólnodostępnych serwisów mapowych/informacji geograficznej
  • doświadczenie w pracy z oprogramowaniem GIS (Geographic Information System)