Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Główny Urząd Miar w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2403 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 15849

Warunki pracy

Praca administracyjno – biurowa.
Czas pracy przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz. dziennie, przy naturalnym i sztucznym oświetleniu. Na stanowisku nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia. Pomieszczenie biurowe znajduje się na pierwszym piętrze. W budynku znajduje się winda, są także łazienki dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Zakres zadań

  • Koordynowanie i monitorowanie kalendarza Prezesa/Wiceprezesa;
  • Organizowanie i obsługiwanie spotkań z gośćmi z zewnętrznych instytucji oraz spotkań wewnętrznych z pracownikami komórek organizacyjnych Urzędu;
  • Kierowanie interesantów do właściwych merytorycznie komórek organizacyjnych i pracowników Urzędu oraz udzielanie wyczerpujących informacji co do czasu i trybu załatwienia spraw;
  • Zapewnianie prawidłowego obiegu korespondencji Prezesa/Wiceprezesa, zgodnie z zasadami instrukcji kancelaryjno – archiwalnej oraz otrzymywanymi wytycznymi;
  • Ewidencjonowanie i kompletowanie pism przychodzących i wychodzących, archiwizowanie i przekazywanie dokumentów do archiwum zakładowego;
  • Monitorowanie i koordynowanie prac dotyczących udziału Prezesa/Wiceprezesa w posiedzeniach komisji sejmowych i senackich, w posiedzeniach organizowanych przez naczelne i centralne urzędy administracji państwowej oraz w posiedzeniach zespołów międzyresortowych, organów, instytucji, organizacji rządowych i pozarządowych;
  • Redagowanie i przygotowywanie projektów pism, notatek służbowych oraz analizowanie wybranych materiałów i przygotowywanie ich syntetycznych podsumowań;
  • Udział w przygotowywaniu organizowanych przez GUM wydarzeń (konferencji, seminariów, etc.);
  • Przygotowywanie - na podstawie danych wpływających z komórek organizacyjnych - protokołów i sprawozdań, sporządzanie zestawień, planów, raportów;
  • Prowadzenie rejestru i rozliczanie delegacji krajowych i zagranicznych Prezesa/Wiceprezesa/Dyrektora Generalnego Urzedu;
  • Weryfikowanie środków trwałych będących w użytkowaniu Prezesa/Wiceprezesa/Dyrektora Generalnego Urzędu.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w pracy w administracji rządowej lub na stanowisku sekretarskim/asystenckim
  • wiedza dotycząca funkcjonowania administracji rządowej;
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym – B1;
  • podstawowa znajomość ustaw: prawo o miarach, kpa, o służbie cywilnej;
  • umiejętność redagowania pism;
  • obsługa komputera (środowisko Windows, Internet) oraz nowoczesnych urządzeń biurowych;
  • umiejętność: współpracy, komunikacji, organizacji pracy, pracy pod presją czasu;
  • myślenie analityczne;
  • zorientowanie na osiąganie celów;
  • orientacja na klienta/interesanta.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • ukończone kursy asystencko-sekretarskie;
  • znajomość języka niemieckiego lub francuskiego na poziomie A2;
  • umiejętność obsługi programu do elektronicznego zarzadzania dokumentacją;
  • zainteresowania i wiedza związane z obszarem nauk technicznych lub ścisłych.