Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2384 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 16362

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
- Praca administracyjno-biurowa,
- permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
- Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest częściowo dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejście główne do budynku jak również wejście od strony Centralnej Biblioteki Statystycznej jest dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy wyposażone są w informację głosową oraz oznakowanie dla osób niewidomych, natomiast nie są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich w zakresie usytuowania poręczy i tablicy przyzywowej. W budynku znajduje się 5 toalet przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych - jedna na poziomie parteru przy kiosku w holu głównym, po jednej na piętrze 1, 3, 5 w bloku A jedna na piętrze 6 w bloku B.
- Praca przy komputerze

Zakres zadań

  • Wsparcie zadań Pełnomocnika ds. Ochrony Informacji Niejawnych w GUS,
  • Administrowanie i nadzorowanie prawidłowego funkcjonowania w GUS następujących systemów ochrony: Systemu Kontroli Dostępu (SKD), Systemu Telewizji Przemysłowej (CCTV), Systemu Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN),
  • Wykonywanie zadań pracownika kancelarii tajnej: udostępnianie materiałów niejawnych osobom do tego uprawnionym; wydawanie materiałów niejawnych osobom do tego uprawnionym, które zapewniają odpowiednie warunki do ich przechowywania; egzekwowanie zwrotu materiałów niejawnych; kontrola przestrzegania właściwego oznaczania i rejestrowania materiałów niejawnych w kancelarii,
  • Prowadzenie prac związanych z procedurami przetargowymi i dostępem do informacji publicznej w zakresie zadań Wydziału.
  • Kontrola działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa informacji niejawnych w komórkach GUS, CIS, CBS, i ZWS. Opracowywanie dokumentacji kontrolnej w tym zakresie, opracowanie planu kontroli na dany rok, prowadzenie corocznych kontroli,
  • Wsparcie zadań wydziału w zakresie ochrony fizycznej i kontrola realizacji zadań pracowników ochrony.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego
  • Poświadczenie bezpieczeństwa do dostępu do dokumentów niejawnych o klauzuli „tajne”,
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej,
  • Znajomość ustawy o ochronie informacji niejawnych,
  • Znajomość ustawy o statystyce publicznej,
  • Znajomość ustawy o ochronie danych osobowych,
  • Znajomość ustawy o informatyzacji podmiotów realizujących zadania publiczne,
  • Umiejętność obsługi komputera (MS Office).
  • wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe,
  • rzetelność,
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów,
  • komunikacja interpersonalna, komunikacja pisemna,
  • współpraca,
  • orientacja na klienta/interesanta,
  • radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Szkolenia zgodne z normą ISO/IEC 27001,
  • Szkolenie specjalistyczne kierownika kancelarii tajnej w ABW lub uprawnionych ośrodkach,
  • Szkolenia w aspekcie bezpieczeństwa teleinformatycznego oraz w aspekcie systemów kontroli dostępu,
  • Znajomość najlepszych praktyk dotyczących bezpieczeństwa teleinformatycznego – normy ISO/IEC 27001,
  • Znajomość rozwiązań organizacyjnych i technicznych podnoszących poziom bezpieczeństwa informacji,
  • Praca w administracji publicznej.