Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2310 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 19343

Warunki pracy

Praca administracyjno-biurowa; obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie; użytkowanie sprzętu biurowego (drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów, skaner); praca w terenie (audyty u beneficjentów pomocy w jednostkach zarządzających pomocą); krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe (prowadzenie czynności audytorskich w innych podmiotach); zagrożenie korupcją; permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach.

Pomieszczenia zakładu pracy uwzględniają potrzeby osób niepełnosprawnych w zakresie przystosowania stanowisk pracy. Obiekt posiada dostosowane podjazdy dla osób na wózkach inwalidzkich przy wejściach do budynku. Drzwi wejściowe do budynku (wejście główne) pozwalają na swobodny przejazd wózkiem inwalidzkim. W gmachu Ministerstwa Finansów korytarze są przestronne, pozbawione progów, umożliwiające swobodne poruszanie się po nich osobom na wózkach inwalidzkich. Ponadto obiekt wyposażony jest w dźwigi osobowe z kabinami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych, a w biegach klatek schodowych zamontowano dodatkowe poręcze. Istnieje możliwość dostosowania stanowiska pracy do potrzeb indywidualnej niepełnosprawności.

Zakres zadań

  • Przygotowywanie założeń, planów, strategii i programów oraz wykonywanie audytów Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, regionalnych programów operacyjnych dla województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego w perspektywie 2007-2013, Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna w perspektywie 2007-2013, Funduszu Granic Zewnętrznych, Europejskiego Funduszu na Rzecz Uchodźców, Europejskiego Funduszu Powrotów Imigrantów oraz Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich, w szczególności: a) corocznych audytów systemów zarządzania i kontroli, b) corocznych audytów operacji, c) zamknięcia lub częściowego zamknięcia pomocy.
  • Przygotowywanie założeń, planów, strategii i programów oraz wykonywanie audytów regionalnych programów operacyjnych dla województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego w perspektywie 2014-2020, Programu Polska Wschodnia, Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna w perspektywie 2014-2020, w szczególności: a) audytów desygnacyjnych, b) corocznych audytów systemów zarządzania i kontroli, c) corocznych audytów operacji, d) corocznych audytów zestawień wydatków.
  • Przygotowywanie założeń, planów i programów oraz wykonywanie audytów w ramach programu Erasmus+.
  • Opracowywanie, pozostających we właściwości wydziału, projektów opinii, w tym deklaracji zamknięcia lub częściowego zamknięcia pomocy oraz sprawozdań.
  • Przygotowywanie podsumowań ustaleń i wystąpień do jednostek podlegających badaniom.
  • Koordynowanie oraz przeprowadzanie nieplanowanych audytów i kontroli w zakresie wykorzystania środków następujących programów: a)Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, regionalnych programów operacyjnych dla województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego w perspektywie 2007-2013, Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna w perspektywie 2007-2013, Funduszu Granic Zewnętrznych, Europejskiego Funduszu na Rzecz Uchodźców, Europejskiego Funduszu Powrotów Imigrantów oraz Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich, b)regionalnych programów operacyjnych dla województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego w perspektywie 2014-2020, Programu Polska Wschodnia, Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna w perspektywie 2014-2020, c)programu Erasmus+.
  • Ocena audytu wewnętrznego w jednostkach sektora finansów publicznych w odniesieniu do środków następujących programów: a)Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, regionalnych programów operacyjnych dla województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego w perspektywie 2007-2013, Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna w perspektywie 2007-2013, Funduszu Granic Zewnętrznych, Europejskiego Funduszu na Rzecz Uchodźców, Europejskiego Funduszu Powrotów Imigrantów oraz Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich, b)regionalnych programów operacyjnych dla województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego w perspektywie 2014-2020, Programu Polska Wschodnia, Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna w perspektywie 2014-2020, c)programu Erasmus+.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w kontroli lub audycie lub we wdrażaniu funduszy pomocowych
  • Znajomość jednego z podstawowych języków roboczych Unii Europejskiej (angielski lub niemiecki lub francuski) na poziomie umożliwiającym czytanie i rozumienie literatury przedmiotu oraz robocze, pisemne komunikowanie się z przedstawicielami Komisji Europejskiej, komunikatywna znajomość w mowie jednego z nich
  • Wiedza z zakresu przepisów prawa unijnego i krajowego dotyczących funduszy strukturalnych
  • Wiedza z zakresu międzynarodowych standardów audytu oraz metod i technik audytu
  • Znajomość przepisów ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej
  • Znajomość przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych
  • Znajomość zagadnień z zakresu finansów publicznych
  • Znajomość zasad rachunkowości
  • Umiejętność analizowania informacji
  • Umiejętność wyciągania wniosków i proponowania rozwiązań
  • Umiejętność argumentowania
  • Niepełnienie służby zawodowej ani niepracowanie w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2016 r. poz. 1721, z późn. zm.), ani niebycie ich współpracownikiem
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie: audyt wewnętrzny/Certified Internal Auditor (CIA)/Certified Government Auditing Professional (CGAP)
  • Szczególne uprawnienie: posiadanie certyfikatu Audytora wewnętrznego/ Certified Internal Auditor (CIA), Certified Government Auditing Professional (CGAP)
  • Umiejętność posługiwania się specjalistycznym oprogramowaniem audytorskim (np. ACL)