Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Cyfryzacji w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2255 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 22460

Warunki pracy

Permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa);
Elastyczne godziny pracy.

Budynek częściowo dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zakres zadań

  • kontrola formalno-rachunkowa dokumentów finansowo-księgowych w zakresie kosztów CEPiK obejmująca sprawdzenie zgodności dokumentu z umową lub zamówieniem, kompletności dokumentacji oraz prawidłowe ich zaewidencjonowanie w systemie finansowo-księgowym;
  • kontrola formalno-rachunkowa miesięcznych sprawozdań z opłat ewidencyjnych stanowiących przychody Funduszu Celowego – Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców (CEPiK) oraz ich dekretacja i ewidencja w księgach rachunkowych;
  • sporządzanie sprawozdań budżetowych w zakresie wykonania planu funduszu CEPiK;
  • ewidencjonowanie umów i wniosków w systemie finansowo-księgowym oraz księgowanie zaangażowania kosztów funduszu CEPiK. Dekretacja i ewidencja księgowa wpłat z wyciągów bankowych CEPiK;
  • bieżąca analiza i kontrola prawidłowości przypisów i wpłat na kontach rozrachunkowych w zakresie przydzielonych kontrahentów oraz systematyczna kontrola terminowości zapłaty należności pieniężnych. Wyjaśnianie stwierdzonych nieprawidłowości z kontrahentami;
  • podejmowanie czynności informacyjnych jako wierzyciela wobec zobowiązanych zmierzające do dobrowolnego wykonania przez nich obowiązku zapłaty należności funduszu i rejestrowanie tych działań;
  • naliczanie odsetek za zwłokę od wpłat dokonanych po terminie płatności;
  • archiwizacja dokumentów. Zastępstwo w sekretariacie.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze księgowości
  • znajomość przepisów w zakresie rachunkowości, finansów publicznych, sprawozdawczości budżetowej;
  • znajomość ustawy Ordynacja podatkowa oraz ustawy Prawo o ruchu drogowym;
  • znajomość MS Excel;
  • umiejętność organizacji pracy własnej;
  • umiejętność współpracy w zespole;
  • umiejętność skutecznego komunikowania się;
  • umiejętność analitycznego myślenia;
  • orientacja na osiągnięcie celu;
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe