Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Urząd do Spraw Cudzoziemców w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2260 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 22394

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- praca przy komputerze,
- krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe,
- permanentna obsługa klienta zewnętrznego,
- częste reprezentowanie, urzędu na zewnątrz,
- w budynku znajdującym się w dzielnicy Ursynów, przystosowanym dla osób niepełnosprawnych.
Pracownikom oferujemy:
trzynaste wynagrodzenie, pakiet szkoleń, refundacje nauki języków obcych i studiów podyplomowych, dofinansowanie do
karty Benefit, dofinansowanie wypoczynku, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach, ruchomy czas pracy.

Zakres zadań

  • prowadzenie postępowań na podstawie ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w sprawach o nadanie lub pozbawienie statusu uchodźcy,
  • przygotowywanie projektów decyzji i postanowień w sprawach wymienionych powyżej,
  • rejestrowanie w systemie informatycznym Pobyt, decyzji i postanowień w sprawach o nadanie statusu uchodźcy,
  • analizowanie obcojęzycznych informacji wykorzystywanych w prowadzonych postępowaniach administracyjnych,
  • prowadzenie korespondencji z osobami prawnymi i fizycznymi, stronami i ich pełnomocnikami w sprawach należących do zakresu zadań służbowych,
  • współpraca z międzynarodowymi i krajowymi instytucjami i orgnaizacjami działającymi na rzecz uchodźców, naczelnymi i centralnymi organami administracji państwowej w sprawach należących do zakresu zadań służbowych.
  • udział w szkoleniach, spotkaniach oraz rea;lizacji krajowych i międzynarodowych projektów, w tym w ramach długoterminowych programów finansowanych z funduszy UE.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
  • znajomość ustawy o udzieleniu cudzoziemcom ochrony na terytorium RP,
  • znajomość ustawy o cudzoziemcach
  • ogólna znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego,
  • znajomość ogólnej sytuacji społeczno-politycznej na świecie,
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej,
  • umiejętność stosowania prawa w praktyce,
  • znajmość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie w zakresie ochrony informacji niejawnych,
  • przeszkolenie w zakresie obsługi SI Pobyt,
  • umiejętność obsługi SI Pobyt,
  • umiejętność obsługi elektronicznego obiegu dokumentów - EZD,
  • znajomość języka francuskiego na poziomie komunikatywnym.