Podobne oferty pracy

Starszy archiwista

Archiwum Państwowe w Opolu

Opole

Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Opole
Ogłoszenie o naborze Nr 18019

Warunki pracy

narzędzia i materiały pracy- komputer,
stanowisko pracy zlokalizowane na parterze, I i II piętrze,
budynki niedostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych (brak wind, podjazdów), brak oznaczeń dla osób niewidomych,
brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym i głuchoniemym

Zakres zadań

  • opracowanie zabobu archiwalnego w celu udostępniania materiałów archiwalnych zainteresowanym osobom
  • zabezpieczenie dokumentacji
  • popularyzacja zasobu archialnego
  • opracowanie zagadnień i problemów naukowych związanych z zasobem archiwalnym w celu ich przedstawienia na zebraniach naukowych i konferencjach
  • przygotowywanie informacji, analiz i opinii z zakresu szeroko rozumianej problematyki archiwalnej na potrzeby dyrekcji Archiwum lub działań Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych w celu ustalania zasad dotyczących działalności archiwalnej
  • wykonywanie czynności z zakresu podstawowego zabezpeczenia zasobu archiwalnego w celu zapewnienia należytych warunków przechowywania materiałów archiwalnych, ochrony przed uszkodzeniem, zniszczeniem lub utratą
  • uczestnictwo w opiniowaniu projektów wskazówek metodycznych i zarządzeń wewnętrznych dotyczących opracowania zasobu
  • sprawowanie opieki nad praktykantami i nowymi pracownikami

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 5 lat doświadczenia zawodowego w administracji lub pracy biurowej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego albo obywatelstwa innego państwa Unii Europejskiej albo obywatelstwa innego państwa, którego obywatele na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego posiadają prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

    Poznaj stanowisko: Archiwista

    Archiwista, jak sugeruje sama nazwa stanowiska kataloguje, porządkuje i archiwizuje dokumentację, obecną na terenie danej firmy lub instytucji. Niemal każda działalność generuje niezliczoną ilość dokumentów, które mimo powszechnej digitalizacji wciąż przechowywane są także w formie tradycyjnej. Osoba obsadzona na tym stanowisku jest odpowiedzialna za poprawne archiwizowanie tejże dokumentacji, tak, by konkretne zapisy były ...

    Załącz pliki do aplikacji

    Nieuzupełniony profilUzupełnij

    Dodatkowe informacje (rozwińzwiń)

    - Wymagane pola

    Trwa wysyłanie

    Upuść plik w polu, aby go dodać

    Rekrutują z Praca.pl