Oferta pracy, której szukasz jest nieaktualna

Zobacz podobne, aktualne ogłoszenia

2016-07-22

Informatyka / Administracja

śląskie, Katowice

2016-07-15

Starszy Specjalista ds. podatności systemów IT- Ogłoszenie archiwalne

Praca ING Bank Śląski S.A. / Finanse / Bankowość / Informatyka / Administracja / Informatyka / Programowanie / śląskie / Katowice

Starszy Specjalista ds. podatności systemów IT
Miejsce pracy: Katowice

Zakres obowiązków:
  • Nadzór nad testami penetracyjnymi firm zewnętrznych, w tym ustalanie jego zakresu.
  • Przeprowadzanie testów penetracyjnych.
  • Identyfikacja podatności bezpieczeństwa IT.
  • Przygotowywanie materiałów do procesu przetargowego i tworzenia umowy na wykonywanie testów penetracyjnych aplikacji i infrastruktury IT.
  • Przygotowanie oceny ryzyka wykrytych podatność oraz rekomendacji dalszych działań.
  • Uzgodnienia planu naprawczego.
Oferujemy:
  • Stabilne zatrudnienie w nowoczesnym banku.
  • Możliwość pracy z najnowszymi technologiami w obszarze IT, który stanowi jedną z kluczowych jednostek banku.
  • Atrakcyjne wynagrodzenie w oparciu o umowę o pracę.
  • Pracę, z rezultatów której będą korzystać setki pracowników i tysiące klientów banku.
  • Różnorodność projektów i współpracę z innymi departamentami banku.
  • Możliwość współpracy z gronem prawdziwych ekspertów z wieloletnim doświadczeniem.
  • Wszechstronne możliwości rozwoju pracownika.
  • Przyjazną atmosferę i stacjonarny charakter pracy.
  • Bogaty pakiet socjalny (prywatna opieka medyczna, pracowniczy program emerytalny PPE, dofinansowanie do wczasów w ośrodkach bankowych).
  • Pracę w organizacji uhonorowanej szósty rok z rzędu prestiżowym certyfikatem Top Employers oraz posiadającej rozwiązania przyjazne Rodzicom.
Oczekujemy:
  • Wyższego wykształcenia informatycznego lub pokrewnego.
  • Zaawansowanej wiedzy na temat  wykonywania testów bezpieczeństwa
  • w technologii blackbox/graybox/whitebox.
  • Wiedzy w zakresie zaawansowanych testów bezpieczeństwa aplikacji webowych, systemów IT, baz danych, aplikacji w środowisku klient-serwer.
  • Znajomości metodyk testów bezpieczeństwa (np. OWASP, OSSTMM).
  • Zaawansowanej znajomości technologii sieciowych.
  • Zaawansowanej wiedzy nt.  systemów operacyjnych.
  • Zaawansowanej wiedzy nt. technologii i rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa IT oraz standardów informatycznych, norm i metodologii.
  • Posiadanie certyfikatów branżowych z obszaru bezpieczeństwa będzie dodatkowym atutem (certyfikaty EC-Council: LPT, CEH,  GIAC, np. GPEN, GWAPT, GXPN oraz inne np. OPST, CEPT).
  • Praktycznej wiedzy w zakresie analizy danych, korelacji logów, scenariuszy ataków na systemy informatyczne i metod obrony przed nimi.
  • Umiejętności programowania w językach skryptowych ( np. Bash,  Perl, Python) oraz tworzenia wyrażeń regularnych.
Administratorem danych jest ING Bank Śląski S.A. z siedzibą w Katowice 40-086, Sokolska 34 . Dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Ma Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.
Dowiedz się więcej, bądź sobą i zaaplikuj na:
www.ingbank.pl/kariera