Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Rozwoju w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2655 dni temu
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 6947

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

• obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe
• praca z bazami danych/programami specjalistycznymi
• praca przy komputerze i przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

• węzeł sanitarny przystosowany dla osób niepełnosprawnych tylko na jednym/na innym piętrze;
• winda dostosowana do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych;
• wejście główne od strony ul. Wspólnej przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych;
• wejście do obiektu od strony ul. Żurawiej przystosowane za pomocą platformy przyschodowej;
• sale konferencyjne na V piętrze dostępne za pomocą schodołazu;
• ciągi komunikacyjne przystosowane do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • opiniowanie wewnętrznych projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów regulujących funkcjonowanie komitetów/ zespołów grup roboczych, w tym zwłaszcza projektów zarządzeń i decyzji o powołaniu zespołów opiniodawczo - doradczych i roboczych
  • opiniowanie projektów aktów prawnych i/ lub założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych inicjowanych poza Ministerstwem lub ich części, zwłaszcza gdy DP zostanie wskazany jako komórka wiodąca lub współpracująca
  • opiniowanie pod względem formalnym projektów decyzji administracyjnych w zakresie spraw z działu gospodarka
  • przygotowywanie materiału dowodowego w sprawach sądowych, w tym we współpracy z Prokuratorią Generalną Skarbu Państwa, w szczególności: sporządzanie stanowisk do odpowiedzi na pozwy i pism procesowych oraz opinii biegłych sądowych, realizacja prawomocnych wyroków
  • przygotowywanie i reprezentacja przy zawieraniu ugody sądowej, poprzez sporządzanie projektów odpowiedzi w sprawach dotyczących przedsądowych wezwań do zapłaty lub zawarcia ugody
  • prowadzenie innych czynności w postępowaniu administracyjnym (w tym: prowadzenie postępowania wyjaśniającego, przygotowanie/prowadzenie rozprawy administracyjnej, rozpatrywanie skarg i wniosków, wydawanie zaświadczeń)
  • prowadzenie postępowań związanych z udzieleniem informacji publicznej (w tym: przygotowywanie projektu odpowiedzi wnioskodawcy, przygotowywanie materiałów będących informacją publiczną)
  • opracowywanie projektów decyzji, postanowień w postępowaniu administracyjnym, w tym zwłaszcza w obszarze o stwierdzenie nieważności decyzji nacjonalizacyjnych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie prawnicze
ukończona aplikacja legislacyjna bądź studia podyplomowe z zakresu legislacji
  • – znajomość procesu legislacyjnego
  • – znajomość ustawy Kodeks postępowania administracyjnego
  • – znajomość przepisów Konstytucji RP, prawa cywilnego i handlowego
  • – współpraca
  • – komunikacja
  • – myślenie analityczne
  • – wystąpienia publiczne
  • – rzetelność
  • – organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe