Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2612 dni temu
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 8454

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- praca administracyjno-biurowa,
- gotowość do krajowych lub zagranicznych wyjazdów służbowych,
- permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np.: obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- użytkowanie sprzętu biurowego,
- praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym,
- budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru,
- budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Zakres zadań

  • współpraca przy przygotowywaniu dokumentacji oraz udział w posiedzeniach komisji konkursowych, jako jej członek, w celu wyłonienia kandydatów na stanowiska dyrektorów szkół i placówek rolniczych oraz placówki doskonalenia nauczycieli przedmiotów zawodowych, prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
  • analizowanie, weryfikowanie i opracowywanie baz danych systemu informacji oświatowej (SIO), uaktualnianie danych w Rejestrze Szkół i Placówek Oświatowych, przygotowywanie i wydawanie upoważnień dyrektorom oraz wyznaczonym przez nich pracownikom tych szkół, placówek rolniczych i placówki doskonalenia nauczycieli w sprawie dostępu do bazy danych SIO, przekazywanie danych dotyczących tworzonych i likwidowanych szkół i placówek rolniczych, w celu dokonania wpisu w rejestrze REGON oraz stworzenia zbiorów danych jednostek prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i przedłożenia informacji Ministrowi Edukacji Narodowej,
  • udział w prowadzeniu spraw osobowych dyrektorów szkół i placówek rolniczych oraz placówki doskonalenia nauczycieli przedmiotów zawodowych, a także spraw dotyczących odwołań i powołań na stanowiska inne niż dyrektor w szkołach i placówkach rolniczych, w celu stworzenia właściwej organizacji działalności statutowej tych szkół i placówek,
  • analizowanie arkuszy i aneksów do arkuszy organizacji szkół oraz przedstawianie zweryfikowanych arkuszy do zatwierdzenia Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w celu oceny ich zgodności z przepisami prawa, w zakresie dotyczącym organizowania procesu dydaktycznego, wychowawczego i opiekuńczego,
  • współpraca przy prowadzeniu czynności kontrolnych w szkołach i placówkach rolniczych oraz w placówce doskonalenia nauczycieli przedmiotów zawodowych, w celu sprawdzenia przestrzegania przepisów ustawy o systemie informacji oświatowej i ustawy o systemie oświaty,
  • współuczestnictwo przy udzielaniu dyrektorom szkół merytorycznej pomocy w rozwiązywaniu bieżących problemów, informowanie dyrektorów o nowych rozwiązaniach prawnych, organizacyjnych i merytorycznych, inspirowanie współpracy szkół z innymi szkołami i instytucjami, w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania tych szkół oraz wymiany doświadczeń,
  • opiniowanie projektów aktów prawnych w zakresie prawa oświatowego, w szczególności dotyczących organizacji pracy szkół, gromadzenia danych w systemie informacji oświatowej, procedury przeprowadzania postępowania konkursowego oraz prowadzenie konsultacji z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Centrum Informatycznym Edukacji, w celu sprawdzenia poprawności proponowanych w nich rozwiązań oraz usprawnienia pracy szkół i nauczycieli.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
  • 2-letni staż pracy,
  • znajomość organizacji i funkcjonowania szkół i placówek, w tym rolniczych,
  • znajomość przepisów dotyczących oświaty i kształcenia zawodowego, w tym rolniczego,
  • znajomość przepisów w zakresie nadzoru prowadzonego nad szkołami i placówkami, w tym rolniczymi,
  • znajomość przepisów dotyczących postępowania administracyjnego,
  • znajomość przepisów w zakresie tworzenia prawa oświatowego,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • roczne doświadczenie w obszarze związanym z oświatą rolniczą,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
  • znajomość przepisów PROW,
  • znajomość przepisów o finansach publicznych,
  • znajomość przepisów o zamówieniach publicznych,
  • znajomość przepisów Kodeksu pracy.