Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca łódzkie Łódź
Starszy specjalista

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Łodzi
Łódź
praca stacjonarna
2249 dni temu
Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Łódź
Ogłoszenie o naborze Nr 22521

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
Budynek dziesięciokondygnacyjny z windą, istnieją bariery architektoniczne w zakresie poruszania się po budynku - utrudniony dostęp dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich (siedziba urzędu na ostatniej kondygnacji). Samochody służbowe nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
-Lista kandydatów zakwalifikowanych do dalszego etapu rekrutacji zostanie zamieszczona w terminie do 10 dni od daty upłynięcia terminu składania ofert w Biuletynie Informacji Publicznej Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego na stronie: http://www.witd.bip.lodz.pl
-Kandydaci zakwalifikowani, zostaną powiadomieni o terminie rozmowy wstępnej.
Życiorys, list motywacyjny i oświadczenia muszą być podpisane własnoręcznie.
- Wzór oświadczenia znajduje się na stronie http:// www.witd.lodz.pl.
- Oferty przesłane drogą elektroniczną lub faksem oraz otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane.
- Dokumenty złożone w aplikacji nie będą zwracane. Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone.
Po zakończeniu naboru oferty osób niezatrudnionych zostaną zniszczone.
- Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel: 42 639 80 68/69 w. 103

Zakres zadań

  • przygotowywanie i wysyłanie upomnień w celu wyegzekwowania niezapłaconych należności pieniężnych,
  • przygotowywanie i przekazywanie tytułów wykonawczych celem podjęcia postępowania egzekucyjnego przez organ egzekucyjny,
  • prowadzenie postępowań administracyjnych na zasadach przewidzianych przepisami kodeksu postępowania administracyjnego oraz ustawy o finansach publicznych dotyczących zasad i trybu umarzania, odraczania lub rozkładania na raty spłat należności pieniężnych, do których nie stosuje się przepisów ustawy – Ordynacja podatkowa w celu opracowania projektów decyzji,
  • współpraca i prowadzenie korespondencji z Urzędami Skarbowymi w zakresie prowadzenia postępowania egzekucyjnego, mające na celu szybszą i skuteczniejszą egzekucję kar pieniężnych,
  • sporządzanie rzetelnych sprawozdań w okresie kwartalnym, półrocznym i rocznym, z decyzji dotyczących umorzeń, odroczeń oraz rozłożenia na raty należności pieniężnych oraz decyzji wstrzymanych oraz z zaległości budżetowych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze lub administracyjne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok i 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w prowadzeniu postępowań administracyjnych
  • znajomość przepisów w zakresie prawa wykroczeń, prawa o ruchu drogowym,
  • znajomość przepisów w zakresie ustawy o transporcie drogowym, ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji,
  • znajomość przepisów w zakresie prawa europejskiego w zakresie transportu drogowego, prawa podatkowego i prawa pracy oraz kodeksu postępowania administracyjnego
  • umiejętność wystawiania tytułów wykonawczych oraz przygotowywania projektów decyzji administracyjnych,
  • umiejętność biegłej obsługi komputera
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość języka angielskiego,
  • dobra znajomość zagadnień z zakresu przepisów ochrony danych osobowych,
  • prawo jazdy kat. B wraz z praktyczną umiejętnością kierowania pojazdami.