Zobacz więcej ofert pracy

Ankieter, Audytor

VERITAS Marek Adam Talarczyk
zachodniopomorskie, Całe zachodniopomorskie
praca stacjonarna
3125 dni temu

Ogłoszenie numer: 819503, z dnia 2015-10-05

Realizujemy - przeprowadzamy wielotematyczne ankiety z respondentami na laptopach i tabletach, przeprowadzamy wizyty Tajemniczego Klienta w wybranych punktach. Przeprowadzamy metodą Tajemniczy Klient audyty "kadrowe".

Miejsce pracy: zachodniopomorskie, Całe zachodniopomorskie

Opis stanowiska

  • Ankieter przeprowadza wywiady - ankiety bezpośrednie, telefoniczne, uliczne i grupowe lub ankietowe badania audytoryjne posługując się narzędziami do zbierania danych (laptop, tablet, dyktafon, rejestrator video) przygotowanymi przez zespół badawczy realizujący badania opinii społecznej, badania zachowań konsumenckich, odbioru reklamy itp.
  • Badania przeprowadzane są głównie w miejscach przebywania respondentów (miejsce zamieszkania, pracy, robienia zakupów itp.)
  • Ankieter zapoznanie się z koncepcją projektu badawczego, procedurą doboru respondentów, narzędziami badawczymi (kwestionariuszami wywiadów, ankiet) oraz instrukcjami dotyczącymi sposobu zbierania danych.
  • Uczestniczy w badaniach pilotażowych weryfikujących i standaryzujących narzędzia badawcze.
  • Przekazuje realizatorom badań informacje o sposobie rozumienia pytań zadawanych respondentom, w czasie realizacji wywiadu itp.
  • Przygotowuje się do realizacji badań właściwych.
  • Zapoznaje się z cechami respondentów wytypowanych do badań, odbiera spisy ich adresów, telefonów lub innych parametrów, nawiązuje kontakt z respondentem, uzyskuje zgodę respondenta na przeprowadzenie ankiety (wywiadu), umawia się na termin przeprowadzenia ankiety (wywiadu).
  • Przygotowuje się do przeprowadzenia ankiety z respondentem bądź grupą respondentów w zależności od rodzaju zbierania danych.
  • Przekonuje - motywuje respondenta do udzielenia odpowiedzi na pytania przewidziane w ankiecie (wywiadzie), udziela mu niezbędnych informacji o celu badań, sposobie udzielania odpowiedzi na zadawane pytania,ważności udziału respondenta w takim badaniu.
  • Przeprowadza ankietę bezpośrednio z respondentem: w jego domu, na ulicy, w grupie zorganizowanej itp., zadaje pytania i notuje odpowiedzi; ( zgodnie z wcześniej otrzymanym skryptem) lub przeprowadza ankietę (wywiad telefoniczny) i komputerowo notuje odpowiedzi na zadawane pytania.
  • Przeprowadza wywiad grupowy: inicjuje dyskusje, zadawanie pytań, testowanie produktów przez konsumentów, notuje ich odpowiedzi i obserwacji reakcji na określoną sytuację.
  • Przeprowadza ankietowe badania audytoryjne w grupie respondentów: udziela instrukcji co do sposobu udzielania przez nich samodzielnych pisemnych odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie, nadzoruje grupę w trakcie badań, udziela dodatkowych informacji itp.
  • Sprawdza kompleksowość wypełnienia kwestionariusza (ankiety papierowe).
  • Zwraca i przekazuje wypełnione kwestionariusze i inne materiały instruktażowe, przekazuje organizatorom badań wyniki obserwacji dokonywanych podczas udzielania wywiadów przez respondentów oraz informacji o reakcjach respondentów, atmosferze wywiadu itp.
  • Przesyła dane (dokonuje synchronizacji) - wypełnionych ankiet na laptopie lub tablecie.
  • Ankieter ściśle przestrzega zasad przeprowadzania wywiadu przekazanych przez organizatorów badań.
  • Ankieter uczestniczy w szkoleniach instruktażowych związanych z tematyką realizowanych badań, technik i narzędzi badawczych.
  • Ankieter utrzymuje bieżący i bezpośredni kontakt (głównie telefoniczny i mailowy) z koordynatorem badań lub innymi przełożonymi.
  • Ankiety głównie realizowane są na laptopach i tabletach sporadycznie papierowo.

Wymagania

  • Gotowość do podjęcia pracy - współpracy i przestrzegania określonych zasad współpracy.
  • Umiejętność nawiązywania kontaktów i prowadzenia rozmów.
  • Umiejętność pisania i czytania ze zrozumieniem.
  • Umiejętność słuchania drugiej osoby.
  • Podstawowa umiejętność posługiwania się laptopem i tabletem oraz korzystania z środowiska internetowego.
  • Odpowiedzialność i samodyscyplina.
  • Umiejętność zachowania tajemnicy w stosunku do realizacji badań - ankiet.
  • Posiadanie podstawowej wiedzy takiej jak: do czego służy telefon, poczta mailowa, wyszukiwarka internetowa, umiejętność otwierania załączników otrzymywanych w mailu, znajomości co to jest plik, co to jest folder (umiejętność ich utworzenia).
  • Mile widziane prawo jazdy (niekoniecznie).
  • Gotowość do nauki i samokształcenia.
  • Posiadanie odpowiedniej ilości czasu do realizacji – przyjętych do realizacji zadań (ankiet).

Oferujemy

  • Stałą ciekawą pracę, stałe comiesięczne wynagrodzenie zależne od ilości zrealizowanych audytów i ankiet.
  • Zapewniamy niezbędny sprzęt do realizacji pracy: laptop, tablet, sprzęt audio-video.
  • Dla osób sprawdzonych możliwość przydziału samochodu służbowego.

Wynagrodzenie

Od 2000 do 4000 PLN