Zobacz więcej ofert pracy

Bosman portu

Urząd Morski w Gdyni
Hel
praca stacjonarna
2372 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Hel
Ogłoszenie o naborze Nr 16982

Warunki pracy

Czynniki szczególnie utrudniające wykonywanie zadań:
- praca w terenie
- nietypowe godziny pracy (równoważny system czasu pracy)
- zagrożenie korupcją
- permanentna obsługa klientów zewnętrznych
Czynniki szkodliwe dla zdrowia:
- praca przy monitorze ekranowym (komputer) pow. 4 godzin dziennie
Warunki uciążliwe:
- zmienne warunki atmosferyczne praca w terenie
- praca nocna
Narzędzia i materiały pracy:
- komputer
Infrastruktura - bariery architektoniczne:
- brak windy
- podjazd
- brak schodołazu
- toaleta niedostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych
- drzwi odpowiedniej szerokości
- miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych

Zakres zadań

  • monitorowanie ruchu statków w porcie i na torze podejściowym do portu i prowadzenie rejestru wejść i wyjść jednostek oraz podejmowanie niezbędnych działań w przypadku wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa
  • sprawdzanie stanu urządzeń cumowniczych, stanowisk ratowniczych i nabrzeży oraz cykliczne odnotowywanie w dzienniku portowym istotnych wydarzeń, informacji o poziomie wód i warunków pogodowych
  • podejmowanie doraźnych interwencji w stosunku do naruszających porządek portowy, bezpieczeństwo żeglugi w obrębie portu i toru podejściowego, określone w przepisach portowych i innych regulacjach prawnych
  • przeprowadzanie kontroli podczas dokonywanych obchodów w granicach portu i obiektów portowych oraz podejmowanie niezbędnych działań w przypadku wystąpienia zanieczyszczenia nabrzeży i wód portowych
  • zabezpieczanie mienia wydobytego lub znalezionego w morzu
  • prowadzenie monitoringu oznakowania nawigacyjnego, realizowanie doraźnych interwencji na podległych rybackich przystaniach plażowych lub na akwenie właściwości kapitanatu
  • doraźna obsługa pływającej jednostki inspekcyjnej kapitanatu
  • podejmowanie niezbędnych działań w przypadku wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa w porcie i na redzie oraz wsparcie informacyjne w trakcie akcji ratowniczych, przeciwsztormowych, przeciwlodowych i likwidacji rozlewów

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 6 miesięcy doświadczenia zawodowego pracy na statku
  • świadectwa operatora radiotelefonisty VHF
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego (A2 wg ESOKJ)
  • znajomość przepisów dotyczących bezpieczeństwa morskiego w zakresie wykonywanych zadań
  • znajomość przepisów dotyczących ochrony żeglugi i portów morskich w zakresie wykonywanych zadań
  • znajomość przepisów portowych w zakresie wykonywanych zadań
  • znajomość przepisów dotyczących ochrony środowiska morskiego w zakresie wykonywanych zadań
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • świadectwo przeszkolenia w zakresie bezpieczeństwa
  • świadectwo ogólne lub ograniczone operatora GMDSS (GOC, ROC)
  • przeszkolenie w zakresie obsługi ekstranetowej aplikacji Systemu Wymiany Informacji Bezpieczeństwa Żeglugi (SWIBŻ)
  • dyplom na poziomie operacyjnym w dziale pokładowym
  • znajomość przepisów dotyczących postępowania administracyjnego w zakresie wykonywanych zadań