Zobacz więcej ofert pracy

Dyrektor Operacyjny (COO)

Klient portalu Praca.pl
Gdańsk
praca stacjonarna
2916 dni temu

Ogłoszenie numer: 1051430, z dnia 2016-04-22

Firma handlowo-usługowa z sektora MSP - branża przemysłowa o zasięgu krajowym.

Miejsce pracy: Gdańsk

Nr Ref.: COO/04/16

Opis stanowiska

Sprzedaż

  • Budowa, realizacja i nadzór nad strategią sprzedażową firmy
  • Bieżące zarządzanie operacjami działu handlowego
  • Prowadzanie analiz rynkowych i handlowych, dotyczących działalności firmy oraz jej konkurencji
  • Identyfikacja potrzeb klientów, rozbudowa oferty produktowej i usługowej
  • Analiza i optymalizacja praktyk pracy terenowej oraz biurowej przedstawicieli handlowych

 Marketing

  • Budowa, realizacja i nadzór nad strategią marketingową wspierającą politykę sprzedaży
  • Budowa długofalowych relacji z klientami poprzez analizę potrzeb oraz promocję nowych rozwiązań
  • Opracowywanie planów i organizacja kampanii promocyjnych
  • Koordynacja działań promocyjnych i sprzedażowych
  • Definiowanie i wdrażanie polityki identyfikacji i komunikacji wizualnej firmy
  • Definiowanie celów i alokowanie środków w odniesieniu do targów, konferencji i seminariów

 Finanse i księgowość

  • Odpowiedzialność za wynik finansowy firmy
  • Nadzór nad pracą działu księgowego, służący zapewnieniu i ciągłym doskonaleniu praktyk księgowych oraz funkcjonowaniu sprawnego systemu sprawozdawczego
  • Bieżąca kontrola poprawności i terminowości księgowań oraz sprawozdawczości urzędowej
  • Monitorowanie miesięcznych raportów sprzedażowych w celu zapewnienia uzyskiwania założonych celów sprzedażowych oraz kontroli wydatków
  • Wypracowanie zasad finansowania działalności oraz zarządzania ryzykiem finansowym
  • Analiza i kontrola efektywności realizowanych w firmie procesów (controlling)
  • Planowanie budżetowe oraz kontrola realizacji założeń budżetowych

Zarząd

  • Opracowywanie raportów wspierających strategiczne decyzje zarządu
  • Raportowanie członkom zarządu o stanie realizacji przyjętych planów oraz o bieżących zdarzeniach
  • Utrzymywanie sprawności i aktualności narzędzi sprawozdawczych, umożliwiających szybkie pozyskiwanie informacji zarządczych

 Administracja

  • Utrzymywanie infrastruktury technicznej firmy w należytej sprawności i bezpieczeństwie
  • Ustanowienie rozwiązań oraz współpracy z usługodawcami zewnętrznymi, zapewniających szybki i efektywny dostęp do właściwych rozwiązań
  • Zarządzanie personelem administracyjnym oraz zadaniami w tym obszarze
  • Rozwój i wdrażanie efektywnych rozwiązań organizacyjnych i procesów
  • Administracja i rozwój księgi procedur
  • Zapewnienie zgodności organizacji pracy z wymogami norm prawnych oraz obowiązujących przepisów

Personel

  • Rekrutacje, organizacja szkoleń personelu, rozwój kompetencji, ocena pracowników, polityka wynagrodzeń
  • Projektowanie i wdrażanie procesów angażujących personel do rozwoju planów strategicznych
  • Projektowanie i promowanie kultury organizacyjnej, która rozwija wśród pracowników pasję realizacji celów strategicznych, częstą i otwartą komunikację, pracę zespołową oraz wspólną wizję organizacyjną
  • Analiza i kontrola wydajności zespołu podległych pracowników
  • Wyznaczanie indywidualnych celów (sprzedażowych) i zadań do wykonania
  • Kontrolowanie realizacji delegowanych zadań
  • Organizacja i przewodzenie spotkaniom grupowym i indywidualnym, usprawniającym komunikację wewnątrz firmy

 Reprezentacja

  • Reprezentowanie firmy na zewnątrz
  • Prowadzenie negocjacji biznesowych z kluczowymi klientami
  • Zawieranie umów handlowych oraz kontrola realizacji ich postanowień

Wymagania

  • Co najmniej 5-letnie doświadczenie na stanowisku dyrektora operacyjnego lub funkcjonalnie podobnym (preferencja dla kandydatów z doświadczeniem w sektorze B2B branży przemysłowej)
  • Wykształcenie wyższe techniczne
  • Płynna znajomość języka angielskiego (roboczy język w kontaktach z kontrahentami)
  • Wysoko rozwinięte kompetencje przywódcze, komunikacyjne i interpersonalne
  • Łatwość adaptacji do zmiennych warunków funkcjonowania
  • Gotowość do podejmowania trudnych decyzji, uwzględniających redukcje i restrukturyzacje stanowiskowe
  • Prawo jazdy kat. B
  • Dobra znajomość pakietu Office (Excel, Word)
  • Niekaralność i dobry stan zdrowia
  • Wiek: 40-50 lat
  • Miejsce zamieszkania: Trójmiasto i okolice

Oferujemy

  • Zatrudnienie w perspektywicznej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Samodzielność i decyzyjność w zakresie zajmowanego stanowiska
  • Możliwość realnego wpływania na rozwój firmy o dużym potencjale, zatrudniającej 20 osób
  • Atrakcyjne wynagrodzenie