Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Główny specjalista w Wydziale Statystyki Środowiska w Departamencie Badań Regionalnych i Środowiska

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3186 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 171400
  • Data ukazania się ogłoszenia: 20 lipca 2015 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:
  • główny specjalista
  • w Wydziale Statystyki Środowiska w Departamencie Badań Regionalnych i Środowiska

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Główny Urząd Statystyczny
    Al. Niepodległości 208
    00-925 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • przygotowywanie, dostosowując do potrzeb odbiorców krajowych i wymogów UE oraz realizowanie badania z zakresu gospodarki wodno-ściekowej w sektorze komunalnym, a także kompilowanie danych z zakresu gospodarki wodno-ściekowej ze wszystkich badań stat., wykorzystując również dane z administracyjnych źródeł w celu dostarczenia odpowiedniej jakości danych odb. krajowym oraz org. międzynar.,
  • analizowanie wyników badań statystycznych z zakresu gospodarki wodno-ściekowej oraz uczestniczenie w pracach związanych z opracowaniem wydawnictw (roczników) GUS oraz międzynarodowego kwestionariusza OECD/Eurostat w celu upowszechniania danych zebranych w badaniach statystycznych, jak i pozyskanych ze źródeł administracyjnych,
  • współpraca z instytucjami krajowymi i zagranicznymi w celu zapewnienia dostosowania polskiej statystyki gospodarki wodno-ściekowej w sektorze komunalnym do norm międzynarodowych.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • - Praca administracyjno-biurowa.
    - Krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe.
    - Reprezentowanie Urzędu na zewnątrz.
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • - Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest częściowo dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejście główne do budynku jest dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy wyposażone są w informację głosową oraz oznakowanie dla osób niewidomych, natomiast nie są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich w zakresie usytuowania poręczy i tablicy przyzywowej. Ponadto w budynku znajduje się tylko jedna toaleta przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych usytuowana na poziomie parteru.
    - Praca przy komputerze.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • wiedza z zakresu gospodarki wodnej,
    • znajomość regulacji prawnych dotyczących ochrony środowiska/gospodarki wodnej,
    • znajomość ustawy o statystyce publicznej,
    • znajomość ustawy o służbie cywilnej,
    • znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym,
    • umiejętność obsługi komputera (MS Office),
    • rzetelność i terminowość,
    • orientacja na cele, organizacja własnej pracy,
    • komunikacja pisemna, komunikacja interpersonalna,
    • umiejętność współpracy,
    • inicjatywa, poszukiwanie informacji,
    • otwartość na zmiany,
    • myślenie analityczne, myślenie systemowe.
wymagania dodatkowe
  • wykształcenie wyższe z zakresu ochrony środowiska/ekonomii,
  • co najmniej 2 lata doświadczenia w pracy w obszarze związanym z ochroną środowiska lub w prowadzeniu badań i analiz dotyczących gospodarki wodno-ściekowej,
  • znajomość zasad prowadzenia badań statystycznych i oceny wyników tych badań.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów