Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Komenda Główna Policji w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2526 dni temu
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 11017

Warunki pracy

Warunki dot. charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- nietypowe godziny pracy (w tym dyżury),
- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,
- zagrożenie korupcją,
- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- naturalne i sztuczne oświetlenie,
- wymuszona pozycja ciała,
- praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin,
- brak windy w budynku, brak podjazdu dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • koordynowanie projektowania, modernizacji i rozwijanie architektury sieciowo-serwerowej w oparciu o protokoły TCP/IP,
  • implementowanie, wdrażanie i monitorowanie mechanizmów protekcji, przełączania ruchu z uwzględnieniem specyfiki środowiska sieci operatorskich IP/MPLS (WAN/MAN) oraz samodzielne wykonywanie czynności administracyjnych i utrzymaniowych,
  • wykonywanie analiz i proponowanie rozwiązań optymalizacji procesów związanych z wydajnością i obsługą ruchu w sieci operatorskiej oraz dokonywanie samodzielnej rekonfiguracji,
  • zarządzanie ryzykiem i zmianą w projekcie budowy lub modernizacji środowiska telefonii IP i VoIP w sieciach IP,
  • opracowywanie koncepcji rozwoju architektury sieci IP/MPLS zgodnie z wytycznymi i standardami sieci operatorskich,
  • uczestniczenie w pracach komisji przetargowych powoływanych w związku z realizowanymi projektami dot. zaawansowanych rozwiązań teleinformatycznych na potrzeby krytycznych systemów Policji,
  • przeprowadzanie analiz przestrzegania wytycznych i standardów w zakresie wdrożonej architektury sieciowej i problematyki optymalizacji wykorzystania pasma,
  • współpraca ze specjalistami z dziedziny IT – inżynierami innych służb, pracownikami firm zewnętrznych w ramach zawartych umów.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe o profilu teleinformatycznym i/lub telekomunikacyjnym i/lub pokrewnym ukierunkowanym na systemy teleinformatyczne, lub szkoła wyższa bez wymaganego profilu i studia podyplomowe kierunkowe w jednym z ww. kierunków,
  • dostęp do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „tajne” lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
  • umiejętność tworzenia dokumentacji technicznej i procedur ITIL, zaawansowanych rozwiązań sieciowych i systemowych,
  • znajomość rozwiązań oraz technologii w obszarze środowisk serwerowo-aplikacyjnych,
  • umiejętność samodzielnego administrowania produkcyjnymi sieciami i systemami,
  • kreatywność,
  • zdolność szybkiego podejmowania decyzji,
  • samodzielność, zdolność analitycznego myślenia,
  • umiejętność logicznego argumentowania,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • prawo jazdy kat. B,
  • przeszkolenie z zakresu specjalistycznej wiedzy technicznej w oparciu o protokoły TCP/IP oraz zakresu praktycznej znajomości sprzętu i rozwiązań Cisco opartych o technologię IP/MPLS oraz zagadnień bezpieczeństwa sieciowego i systemowego.