Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Cyfryzacji w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2464 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 13238

Warunki pracy

Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe;
Zagrożenie korupcją;
Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz;
Elastyczne godziny pracy.

Budynek częściowo dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zakres zadań

  • sporządzanie opinii prawnych, analiz i stanowisk w zakresie zmian prawnych wynikających z dyrektywy kosztowej oraz współpraca z innymi organami administracji rządowej. Analiza stanu prawnego oraz prowadzenie innych spraw dotyczących inwestycji telekomunikacyjnych;
  • prowadzenie prac legislacyjnych i przygotowywanie merytorycznych propozycji rozwiązań systemowych dotyczących procesu inwestycyjnego w zakresie infrastruktury telekomunikacyjnej, w tym przygotowywanie projektów przepisów aktów prawnych i opiniowanie zewnętrznych aktów prawnych;
  • udział w pracach związanych z utworzeniem, koordynacją i prowadzeniem platformy współpracy pomiędzy regulatorami (UKE, URE, UTK itd.) w zakresie wynikającym ze zmian wprowadzonych w związku z implementacją dyrektywy kosztowej;
  • udział w pracach Grupy szerokopasmowej – platformy współpracy pomiędzy administracją rządową, samorządową, przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi oraz podmiotami z innych branż (m.in. drogownictwo, energetyka);
  • przygotowywanie pod względem merytorycznym dokumentacji zamówień publicznych oraz udział w realizacji umów;
  • nadzór merytoryczny nad prowadzonymi działaniami w zakresie prowadzonych szkoleń z zakresu zmian prawnych związanych z wdrożeniem dyrektywy kosztowej;
  • udział w przygotowaniu koncepcji oraz dokumentacji projektu mającego na celu wsparcie implementacji dyrektywy kosztowej w celu uzyskania wsparcia finansowego w ramach Pomocy Technicznej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa oraz umożliwienia realizacji zadań niezbędnych do wdrożenia mechanizmów dyrektywy kosztowej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego w stosowaniu prawa
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2;
  • znajomość przepisów i zasad dotyczących realizacji inwestycji infrastrukturalnych, w szczególności ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, dyrektywy 61/2014 w sprawie środków mających na celu zmniejszenie kosztów realizacji szybkich sieci łączności elektronicznej;
  • umiejętność skutecznego komunikowania się;
  • zorientowanie na osiąganie celów;
  • umiejętność współpracy w zespole;
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • ukończona aplikacja radcowska/adwokacka
  • znajomość ustawy Prawo telekomunikacyjne, ustawy Prawo budowlane, ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, ustawy o drogach publicznych
  • znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego