Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Edukacji Narodowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2466 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 13437

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
narzędzia i materiały pracy – komputer i inne urządzenia biurowe,
możliwość poruszania się po budynku: budynek wyposażony w windy, toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych, do wykorzystania schodołaz.

Zakres zadań

  • Realizuje całość zadań związanych z obsługą informatyczną urzędu w tym bezpieczeństwem sieci teleinformatycznych, identyfikacją i przeciwdziałaniem zagrożeniom cybernetycznym. Przygotowuje i inicjuje niezbędne procedury i regulacje w przedmiotowym zakresie oraz współpracuje z jednostką odpowiedzialną za wykonywanie zadań informatycznych w Ministerstwie.
  • Realizuje całość zadań związanych z zarządzaniem sprzętem komputerowym, aplikacjami i systemami informatycznymi w urzędzie w tym monitoruje wykorzystanie i przypisanie personalne sprzętu oraz aplikacji. Zabezpiecza i nadzoruje, pod rygorem osobistej odpowiedzialności za szkody, przechowywanie sprzętu komputerowego w okresie przed przekazaniem ich pracownikom i po ich zdaniu.
  • Realizuje całość działań związanych z nadzorem nad Centrum Informatycznym Edukacji oraz współpracuje z ww. jednostką odpowiedzialną za wykonywanie zadań informatycznych w Ministerstwie, a także wspiera projektowanie i wykonywanie pomocniczych aplikacji dla użytkowników.
  • Analizuje i ocenia wycofane z użytku elementy sprzętu komputerowego pod kątem jego dalszej przydatności do użytku lub przekazania do kasacji. Formułuje wnioski do komisji do spraw związanych z oceną, likwidacją bądź sprzedażą mienia.
  • Dokonuje analizy rynku pod kątem ewentualnych zakupów w zakresie towarów i usług zapewniających bieżące funkcjonowanie Ministerstwa.
  • Uczestniczy w pracach komisji przetargowych w postępowaniach prowadzonych w związku z realizacją zadań z zakresu informatyzacji.
  • Archiwizuje wytwarzaną dokumentację w wersji papierowej i elektronicznej (EZD).

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
  • uprawnienia dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „zastrzeżone” lub gotowość do poddania się procedurze sprawdzającej,
  • znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej (w zakresie podziału, zasad organizacji i działania), w tym służby cywilnej (w zakresie organizacji s.c., uprawnień i obowiązków członków korpusu służby cywilnej),
  • znajomość zasad bezpieczeństwa cybernetycznego oraz bezpieczeństwa informacji,
  • znajomość kodeksu postępowania administracyjnego,
  • znajomość przepisów ustawy o finansach publicznych,
  • znajomość ustawy „Prawo zamówień publicznych”,
  • umiejętności analityczne,
  • umiejętność komunikacji,
  • dokładność i terminowość,
  • samodzielność,
  • umiejętność współpracy.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego