Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Cyfryzacji w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2450 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 14145

Warunki pracy

Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz
Praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie.

Budynek częściowo dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zakres zadań

  • zapewnienie obsługi prawnej Biura, w tym wydawanie opinii prawnych dla potrzeb Biura
  • reprezentowanie Ministra Cyfryzacji oraz Dyrektora Generalnego przed sądami w sprawach wynikających ze stosunku pracy oraz wynikających z nich spraw odszkodowawczych
  • opracowanie oraz wprowadzanie zmian do regulaminu organizacyjnego Ministerstwa, regulaminów wewnętrznych komórek organizacyjnych oraz innych aktów wewnętrznych i monitorowanie skutków tych zmian
  • udzielanie porad prawnych pracownikom Biura w zakresie prowadzonych przez nich spraw. Sporządzanie i opiniowanie projektów umów cywilnoprawnych zawieranych przez Dyrektora Generalnego Ministerstwa lub dyrektora Biura Dyrektora Generalnego, w tym proponowanie zmian do postanowień umownych, budzących poważne wątpliwości interpretacyjne lub zastrzeżenia prawne
  • opracowywanie pism procesowych i przygotowywanie spraw w celu przekazania ich właściwym sądom
  • udzielanie wyjaśnień z zakresu prawa pracy, związanych ze stosunkiem pracy
  • udział w przygotowywaniu projektów aktów prawnych na potrzeby Biura
  • opiniowanie projektów aktów prawnych i dokumentów wywołujących skutki prawne oraz dokonywanie analiz prawnych tych projektów

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze pomocy prawnej
  • znajomość podstaw ustrojowych funkcjonowania państwa
  • znajomość przepisów Kodeksu Pracy
  • znajomość przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego
  • znajomość ustawy o ochronie danych osobowych
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej wraz z aktami wykonawczymi
  • znajomość ustawy o dostępie do informacji publicznej
  • umiejętność obsługi programów prawniczych
  • znajomość techniki prawodawczej oraz procesu legislacyjnego
  • umiejętności negocjacyjne
  • umiejętność organizacji pracy własnej
  • umiejętność analitycznego myślenia
  • umiejętność współpracy w zespole
  • umiejętność skutecznego komunikowania się
  • zorientowanie na osiąganie celu
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • ukończone studia podyplomowe z zakresu legislacji
  • wpis na listę radców prawnych
  • znajomość zakresu działania Dyrektora Generalnego Ministerstwa
  • znajomość zakresu działania Ministra Cyfryzacji
  • doświadczenie zawodowe w występowaniu przed sądami administracyjnymi i powszechnymi
  • doświadczenie zawodowe w administracji publicznej
  • doświadczenie zawodowe w prowadzeniu spraw pracowniczych