Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2366 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 16466

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
Praca administracyjno-biurowa. Opracowywanie dokumentów, prace i czynności koncepcyjne i biurowe. Użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów). Krajowe wyjazdy służbowe. Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
Budynek przy ul. Nowogrodzkiej 1/3/5 jest dostępny i dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wewnątrz zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych umożliwiająca poruszanie się osobom na wózku inwalidzkim, a także drzwi wewnętrzne o odpowiedniej szerokości. W budynku znajdują się trzy windy i jedna platforma transportowa, które umożliwiają wjazd osobie na wózku inwalidzkim, oraz łazienki dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku nie występują uciążliwe, szkodliwe czy niebezpieczne warunki pracy.

Zakres zadań

  • przygotowywanie analiz, materiałów analitycznych dotyczących rynku pracy, w szczególności w obszarze zatrudnienia (wielkości i struktury popytu i podaży na rynku pracy), wysokości i struktury wynagrodzeń, wydajności i kosztów pracy z uwzględnieniem charakterystyk społeczno-ekonomicznych ludności oraz struktury zawodów,
  • współpraca z komórkami wiodącymi prowadzącymi prace legislacyjne, w zakresie opracowywania oceny skutków regulacji (OSR) projektowanych aktów legislacyjnych,
  • współpraca z podmiotami zewnętrznymi przy realizacji projektów badawczych, w tym współfinansowanych ze środków EFS,
  • przygotowywanie raportów, opracowań tematycznych oraz innych materiałów informacyjnych i analitycznych dot. rynku pracy,
  • przygotowywanie odpowiedzi na zapytania i interpelacje poselskie oraz na zapytania obywateli zgodnie z zadaniami Wydziału.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego w statystycznej analizie danych lub analizie rynku pracy
  • Bardzo dobra znajomość j. angielskiego (co najmniej na poziomie B2)
  • ­Znajomość danych i zjawisk ekonomicznych polskiej gospodarki, w tym z zakresu rynku pracy
  • ­Znajomość bieżących wyzwań rynku pracy w Polsce
  • Znajomość teorii ekonomii, ze szczególnym uwzględnieniem ekonomii pracy
  • ­Znajomość ekonometrii i metod ilościowych
  • Umiejętność obsługi komputera: MS Office
  • ­Umiejętności komunikacyjne, argumentowania i zwięzłego formułowania wniosków
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność posługiwania się pakietem do analizy statystycznej IBM SPSS Statistics