Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2357 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 17805

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
- Praca administracyjno-biurowa.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
- Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest częściowo dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejście główne do budynku jak również wejście od strony Centralnej Biblioteki Statystycznej jest dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy wyposażone są w informację głosową oraz oznakowanie dla osób niewidomych, natomiast nie są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich w zakresie usytuowania poręczy i tablicy przyzywowej. W budynku znajduje się 5 toalet przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych - jedna na poziomie parteru przy kiosku w holu głównym, po jednej na piętrze 1, 3, 5 w bloku A jedna na piętrze 6 w bloku B.
- Praca przy komputerze.

Zakres zadań

  • koordynowanie i prowadzenie prac organizacyjnych w zakresie spisów powszechnych i badań masowych zgodnie z harmonogramami realizacyjnymi w celu zapewnienia sprawnego przebiegu spisów i badań masowych i uzyskania rzetelnych wyników oraz koordynowanie wdrażania rozwiązań w zakresie kontroli przebiegu spisów i badań na poszczególnych etapach prac w celu prawidłowej realizacji spisów i badań masowych,
  • współpraca przy przygotowywaniu projektów dokumentacji organizacyjnej oraz opiniowanie dokumentów prawnych, finansowych, organizacyjnych i metodologicznych spisów i badań masowych w celu ujednolicenia rozwiązań organizacyjnych i metodologicznych we wszystkich dokumentach oraz analizowanie sprawozdań nadsyłanych przez urzędy statystyczne w celu wypracowania rozwiązań usprawniających przebieg przyszłych spisów i badań,
  • współpraca z jednostkami realizującymi Spisy i badania masowe, w tym z urzędami statystycznymi i organizacjami międzynarodowymi w celu koordynacji i monitorowania prac oraz wprowadzenia ewentualnych usprawnień do przebiegu spisów i badań masowych,
  • analizowanie na bieżąco metod realizacji badań ankietowych w celu możliwości ich zmiany przy wykorzystaniu nowoczesnych technik i narzędzi zbierania danych,
  • koordynowanie zastosowania nowoczesnych technik szkolenia ankieterów (m-learning) w celu rozwoju profesjonalizmu ankieterów.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego
  • znajomość aktów prawnych, niezbędnych do prowadzenia spisów powszechnych,
  • wiedza nt. prowadzenia badań statystycznych, w tym masowych,
  • znajomość funkcjonowania struktur statystyki publicznej,
  • znajomość ustawy o statystyce publicznej,
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej,
  • umiejętność obsługi komputera (MS Office),
  • wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe,
  • rzetelność,
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów,
  • komunikacja interpersonalna, komunikacja pisemna,
  • współpraca,
  • radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych,
  • myślenie analityczne,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • doświadczenie w pracy w administracji publicznej,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie A2.