Zobacz więcej ofert pracy

Inspektor weterynaryjny

Graniczny Inspektorat Weterynarii w Dorohusku
Dorohusk
praca stacjonarna
2249 dni temu
Kierownik Granicznego Inspektoratu Weterynarii poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Dorohusk
Ogłoszenie o naborze Nr 20720

Warunki pracy

Praca biurowa z użyciem monitora ekranowego. Praca zmianowa w pozycji przemiennej 12 godzin na zmianie na terenie jednostki, możliwa praca w godzinach nocnych.
Praca lekka mały wydatek energetyczny. Praca na sterfach kontrolnych w obniżonej temperaturze otoczenia, pobieranie próbek do badań laboratoryjnych produktów ze środków transportu, badanie zwierząt, praca na wysokości ( kontrola wagonów i samochodów cystern), obsługa pomostów hydraulicznych. Możliwe wyjazdy służbowe.
Miejsce i otoczenie stanowiska pracy:.
Stanowisko zlokalizowane w pomieszczeniach biurowych wyposażone w zestaw komputerowy, elektryczne urządzenia biurowe oraz narzędzia niezbędne do weterynaryjnej kontroli granicznej.
W zależności od punktu weterynaryjnej kontroli granicznej różne są lokalizacje budynków. W przypadku przejścia drogowego jest to budynek parterowy w którym brak jest przystosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych. W przypadku przejścia kolejowego biuro zlokalizowane jest na I piętrze, jest wyposażone w platformę dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • przeprowadzanie zgodnie z obowiązującym prawem krajowym i wspólnotowym weterynaryjnej kontroli granicznej zwierząt, produktów oraz środków żywienia zwierząt,
  • prowadzenie badań monitoringowych substancji niedozwolonych, pozostałości chemicznych, biologicznych, produktów leczniczych i skażeń promieniotwórczych w kontrolowanych towarach,
  • przestrzeganie i realizacja przepisów ustawy o inspekcji weterynaryjnej z dn. 29 stycznia 2004 r.,
  • przestrzeganie i realizacja przepisów ustawy o weterynaryjnej kontroli granicznej z dn. 27 sierpnia 2003 r.,
  • przestrzeganie i realizacja przepisów ustawy o paszach z dn. 22 lipca 2006 r.,
  • prowadzenie dokumentacji i sprawozdawczości wynikającej z obowiązujących przepisów,
  • prowadzenie postępowań administracyjnych i egzekucyjnych zgodnie z kpa,
  • monitorowanie zmian w przepisach krajowych i wspólnotowych, a także w procedurach wprowadzanych przez Głównego Lekarza Weterynarii dotyczących weterynaryjnej kontroli granicznej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • prawo wykonywania zawodu,
  • umiejętność biegłej obsługi komputera, MS office, przeglądarki internetowe itp.
  • samodzielność, kreatywność, komunikatywność,
  • praca z wymagającym klientem,
  • umiejętność szybkiego podejmowania decyzji, umiejętność działania w sytuacjach stresowych, dyspozycyjność,
  • prawo jazdy kat. B i doświadczenie w prowadzeniu samochodu,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • doświadczenie w pracy w administracji weterynaryjnej,
  • znajomość zagadnień z akresu weterynaryjnej kontroli granicznej,
  • znajomość języka rosyjskiego, ukraińskiego lub angielskiego,
  • znajomość obsługi specjalistycznych systemów informatycznych: GLWe WEB, TRACES, RASFF.
  • posiada tytuł specjalisty z epizootiologii i administracji weterynaryjnej lub higieny zwierząt rzeźnych i żywności pochodzenia zwierzęcego