Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Lingwista/Filolog Warszawa
Koordynator Tłumaczeń (język szwedzki)

Lionbridge Poland Sp. z o.o.
Warszawa
praca stacjonarna
2845 dni temu

Lionbridge to największa na świecie firma zajmująca się lokalizacją językową. Obsługujemy ponad 800 marek. Łączymy fachową wiedzę językową i kulturową z bogatym doświadczeniem w tworzeniu treści. Korzystamy z globalnego modelu działania oraz zaawansowanych technologii, aby nasi klienci mogli dotrzeć do odbiorców na całym świecie z przekazem uwzględniającym specyfikę rynków lokalnych. W naszym warszawskim biurze zatrudniamy już ponad 600 specjalistów, w tym Kierowników Projektów, Lingwistów, Inżynierów, Specjalistów DTP, Grafików, Web Developerów oraz ekspertów zajmujących się opracowywaniem treści i kontrolą jakości.

W chwili obecnej poszukujemy osób zainteresowanych współpracą w charakterze:

Warszawa
Oferujemy:
  • szansę na rozwój w stabilnej, globalnej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • możliwość zdobycia doświadczenia w środowisku międzynarodowym – dzięki biurom w 26
  • krajach Lionbridge stwarza okazję do poznania różnych kultur i stylów pracy
  • dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych
  • pracę w kreatywnym zespole i miłej atmosferze
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
Zadania:
  • analiza zakresu prac w projektach tłumaczeniowych i przygotowywanie materiałów dla tłumaczy
  • kontrola jakości tłumaczeń uzyskanych od wykonawców z zastosowaniem technologii językowych
  • tworzenie materiałów pomocniczych: słowników i poradników
  • zarządzanie pamięciami tłumaczeniowymi
  • nadzorowanie przebiegu tłumaczenia i wyjaśnianie problemów terminologicznych
Wymagania:
  • biegła znajomość języka angielskiego
  • bardzo dobra znajomość języka szwedzkiego
  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: filologia, lingwistyka)
  • doświadczenie w lokalizacji, tłumaczeniach, redagowaniu oraz znajomość przynajmniej jednego z programów wspomagających tłumaczenia
  • zdolności organizacyjne
  • systematyczność, dokładność, terminowość
  • umiejętność szybkiego uczenia się nowych programów komputerowych
  • umiejętność współpracy z zespołem i podwykonawcami

Prosimy także o dołączenie następującej klauzuli:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy przez Lionbridge Poland Sp. z o.o. lub inny podmiot grupy Lionbridge w celach rekrutacyjnych oraz na umieszczenie i przetwarzanie przekazanych przeze mnie danych osobowych, również po okresie rekrutacji, w bazie danych firmy Lionbridge Poland Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, 02-231, przy ul. Jutrzenki 183, lub innego podmiotu grupy Lionbridge, a także na ich przekazywanie do państw trzecich w ramach grupy Lionbridge, zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).” ”

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

www.lionbridge.com