Zobacz więcej ofert pracy

Lider testów / Security

NBC Sp. z o.o.
Warszawa
praca stacjonarna
2902 dni temu

NBC to innowacyjna firma specjalizująca się w outsourcingu kadr IT. Obecnie zatrudniamy blisko 250 specjalistów na terenie Polski. Nasi pracownicy uczestniczą w ciekawych i innowacyjnych projektach w bankowości, w centrach usług wspólnych, w przemyśle i w dużych firmach IT.

Dla naszego Klienta w Warszawie poszukujemy Specjalistów na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa

Nr Ref.: SM/WAW/0416/MK

Główne zadania:
  • Realizacja testów penetracyjnych - siłami własnymi i w oparciu o usługi zewnętrznych dostawców
  • Wsparcie dla opracowania procedur realizacji testów bezpieczeństwa, w tym testów penetracyjnych
  • Świadczenie usług z zakresu bezpieczeństwa IT (np. audyt bezpieczeństwa IT, testy penetracyjne, analiza bezpieczeństwa) dla projektów informatycznych
  • Analizowanie i wdrażanie dostępnych na rynku narzędzi/ systemów informatycznych do testów penetracyjnych
  • Analizowanie zabezpieczeń technicznych wiodących rozwiązań rynkowych pod kątem wykorzystania ich w środowisku firmy
  • Tworzenie rekomendacji i wytycznych kierunkowych z zakresu bezpieczeństwa
  • Współpraca z architektami bezpieczeństwa w projektowaniu rozwiązań bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych
  • Budowa wiedzy o stosowanych mechanizmach bezpieczeństwa w systemach firmy
Preferowany profil kandydata:
  • Minimum dwuletnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Doświadczenie w planowaniu/kontraktowaniu/wykonywaniu testów bezpieczeństwa
  • Praktyczna znajomość standardów testów penetracyjnych (m.in. OWASP TOP10, SANS CWE Top 25, OSSTMM, WASC-TC)
  • Znajomość narzędzi do testów bezpieczeństwa (np. narzędzia do testów penetracyjnych: Nessus, Nexpose, Core Impact, Acunetix, OpenVAS , Metasploit, półautomatyczne narzędzia do testów aplikacji, narzędzia sieciowe, kryptograficzne )
  • Praktyczna znajomość metod przeprowadzania ataków na systemy IT, sposobów obrony oraz narzędzi do analizy zdarzeń i wykrywania incydentów bezpieczeństwa
  • Znajomość norm i standardów w obszarze bezpieczeństwa teleinformatycznego
  • Znajomość najlepszych praktyk w budowie mechanizmów bezpieczeństwa rozwiązań teleinformatycznych
  • Dobra znajomość aspektów bezpieczeństwa systemów operacyjnych (w tym Linux/Unix i MS Windows), systemów baz danych, aplikacji webowych, protokołu TCP/IP
  • Bardzo dobra organizacja pracy, wysokie umiejętności analityczne i dotyczące pracy w zespole
  • Znajomości języka angielskiego na poziomie przynajmniej komunikatywnym
  • Wykształcenie o profilu technicznym (preferowana informatyka, telekomunikacja)
  • Teoretyczna i praktyczna znajomość problematyki bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych potwierdzona posiadaniem przynajmniej jednego z certyfikatów : OSCE, OSCP, GPEN lub GWAPT, GXPN, CEH, OPST, LPT, CISSP, (wymagana kopia Certyfikatu)
Dodatkowymi atutami będą:
  • Doświadczenie w tematyce audytów bezpieczeństwa (ze strony firmy audytorskiej lub audytowanej), ze szczególnym uwzględnieniem praktycznej znajomości standardów ISO 27001: 2013; ISAE 3000
  • Doświadczenie zawodowe w roli architekta bezpieczeństwa
  • Zaawansowana wiedza na temat wykonywania testów bezpieczeństwa w technologii blackbox/graybox/whitebox
  • Dobra znajomość przynajmniej jednego wiodącego języka programowania i języków skryptowych
  • Znajomość zagadnień związanych z powstawaniem luk bezpieczeństwa i ich przeciwdziałaniem na poziomie aplikacji, systemów oraz infrastruktury IT
  • Znajomość zasad tworzenia architektury i projektowania rozwiązań teleinformatycznych potwierdzona certyfikatami
  • Znajomość metodyki i najlepszych praktyk w szacowaniu i ocenie ryzyka IT
  • Poświadczenie Bezpieczeństwa Osobowego umożliwiające dostęp do informacji niejawnych o klauzuli „Tajne"
  • Wszelkie referencje poświadczające doświadczenie zawodowe
Oferujemy:
  • Projekt z perspektywą długofalowej współpracy
  • Pracę dla polskiego lidera na rynku energetycznym
  • Konkurencyjne wynagrodzenie i pakiet benefitów

NBC Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Grabiszyńska 251a 53-234 Wrocław, będzie przetwarzała dobrowolnie podane dane osobowe w celach rekrutacyjnych. Po skontaktowaniu się z wybranymi kandydatami, za odrębnie udzieloną zgodą w/w dane osobowe będą udostępnione podmiotowi z branży nowych technologii, który oferuje nawiązanie współpracy. Osobom aplikującym przysługuje prawo dostępu do treści danych, ich poprawiania oraz cofnięcia zgody.

Prosimy o dołączenie klauzuli:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez NBC Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Grabiszyńska 251a, 53-234 Wrocław, moich danych osobowych, zawartych w złożonych dokumentach, w celu przeprowadzenia zleconego procesu rekrutacji oraz udostępnienie moich danych osobowych podmiotowi z branży nowych technologii, który oferuje nawiązanie współpracy na stanowisku Lider testów / Security".

"Wyrażam zgodę/Nie wyrażam zgody na przetwarzanie przez NBC Sp. z o.o. w/w danych osobowych, w celu prowadzenia przyszłych procesów rekrutacyjnych."