Najnowsze oferty pracy

  • Programista aplikacji mobilnych .NET MAUI

    Mergesoft sp. z o.o.   Poznań    praca hybrydowa / stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat   9 000 - 14 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    11 godz.
    Zakres obowiązków: opracowywanie i implementacja logiki aplikacji mobilnych w zakresie odbierania i prezentowania danych oraz obsługi formularzy wprowadzania i edycji danych, implementacja widoków biznesowych aplikacji mobilnych zgodnie z dostarczonymi projektami graficznymi, implementacja...
  • Programista PHP / JS

    Enadis sp. z o.o.   Gdynia    praca hybrydowa / stacjonarna   za 2 dni wygasa
    specjalista junior / mid / senior / ekspert  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    7 dni
    tworzenie oprogramowania, rozwój istniejących w firmie aplikacji, rozwijanie własnych umiejętności.
Zobacz więcej ofert pracy

Middle/Senior Android Developer

GlobalLogic Poland sp. z o.o.
Wrocław
praca stacjonarna
2709 dni temu

GlobalLogic is a full-lifecycle product development services leader that combines deep domain expertise and cross-industry experience to connect makers with markets worldwide. Using insight gained from working on innovative products and disruptive technologies, we collaborate with customers to show them how strategic research and development can become a tool for managing their future. Headquartered in the United States, GlobalLogic operates design and engineering centers around the world, extending the benefits of its authentic global presence to customers in digital media, electronics, healthcare, infrastructure, finance, retail, and telecom industries.

GlobalLogic Poland is located in five cities – Wrocław, Kraków, Szczecin, Koszalin, Zielona Góra – and employs over 500 engineers. In Poland the company specializes in embedded systems software development, as well as digital transformation for the automotive, telecommunication, digital, IoT/M2M and security sector. Taking a design-led engineering approach, GlobalLogic Poland collaborates with many of the DACH region’s leading businesses to develop products and services that disrupt industries and
expectations.

GlobalLogic invites Middle/Senior Android Developer to join our Wroclaw office.

Miejsce pracy: Wrocław

Responsibilities:
  • Work on innovative concepts in Automotive
  • Work with the newest car-specific Android version
  • Participate in development of Android based automotive infotainment system (work with media subsystem using Android, camera sensor etc)
  • Work with cloud services (navigation, speech recognition, cognitive service)
  • Participate in design review, maintenance and concept development

Requirements:
  • 2+ years of experience working as an Android Developer
  • Good knowledge in Android SDK/NDK
  • Strong knowledge in Java or C++
  • Knowledge of POSIX
  • Upper intermediate English
  • Fluent in Polish

We offer:
  • Great working atmosphere in an international team of excellent specialists,
  • The culture of open communication and exchange of experience, access to the latest technology and our know-how,
  • Participation in interesting and varied projects (local and international), the possibility of foreign travel,
  • Development paths suited to individual talents: international exchange of knowledge, professional certifications,
  • Working conditions that will give you a sense of financial security and will make your dreams come true,
  • Flexible working time,
  • A rich benefits package: private medical care, group life insurance, travel insurance, food subsidies, participation in sport classes, cultural activities.
Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 r. o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity z dnia 26.06.2014 r., Dz. U. z 2014 r., poz. 1182). Jednocześnie oświadczam, że zostałem/am poinformowany/a o dobrowolności podania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.