Praca.pl Praca Zachodniopomorskie Świnoujście Marynarz Świnoujście
Oficer portu w Kapitanacie Portu Świnoujście

Urząd Morski w Szczecinie
Świnoujście
praca stacjonarna
3517 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 162428
  • Data ukazania się ogłoszenia: 19 sierpnia 2014 r.

  • Dyrektor
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • oficer portu
  • w Kapitanacie Portu Świnoujście

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Plac Batorego 4
    70-207 Szczecin

Miejsce wykonywania pracy:

  • Świnoujście
  • Urząd Morski w Szczecinie
    Kapitanat Portu Świnoujście
    ul. Ku Morzu 1 72-602 Świnoujście

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • bezpośredni nadzór nad organizacją ruchu statków oraz przestrzeganiem przepisów portowych i ochrony,
  • obsługa systemu VTS,
  • prowadzenie łączności faksowej, mailowej, telefonicznej oraz radiotelefonicznej kierowanej do służby dyżurnej i VTS
  • wykonywanie doraźnych kontroli zacumowanych w porcie statków oraz przeprowadzanie inspekcji akwenów portowych

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Praca w systemie równoważnym z użyciem komputera powyżej czterech godzin. Czynności inspekcyjne wymagają poruszania się po akwenie portu jednostkami pływającymi nieprzystosowanymi do przebywania na ich pokładach osób niepełnosprawnych.
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Brak toalet przystosowanych dla osób niepełnosprawnych oraz brak możliwości przystosowania istniejących.
    Brak przystosowania w budynku ciągów komunikacyjnych dla osób niepełnosprawnych. Częsta konieczność korzystania ze schodów kręconych w komunikacji między salą operatorską a pomieszczeniami biurowymi piętro niżej.
    Sala operatorska na wysokości 10-tego piętra w budynku wyposażonym w windę towarową bez możliwości przywoływania między przystankami.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • dyplom morski na poziomie operacyjnym w dziale pokładowym
    • uprawnienia do obsługi urządzeń radiotelefonicznych w służbie morskiej,
    • komunikatywna znajomość języka angielskiego,
    • umiejętność podejmowania szybkich decyzji,
    • umiejętność działania w sytuacjach stresowych,
    • operatywność.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów