Najnowsze oferty pracy

  • Zastępca Kierownika Instytutu Bibliograficznego

    Biblioteka Narodowa   Warszawa    praca stacjonarna
    kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat   6 800 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    89 dni
    Zakres obowiązków m.in.: zastępowanie kierownika Instytutu Bibliograficznego, nadzorowanie katalogowania w zakresie ustalonym z kierownikiem IB, prowadzenie współpracy zagranicznej IB, sporządzanie ekspertyz na potrzeby BN, prowadzenie szkoleń. Od kandydatów oczekujemy: wykształcenia...
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Bibliotekoznawca Warszawa
Pracownik w Departamencie Edukacji i Wydawnictw

Narodowy Bank Polski
Warszawa
praca stacjonarna
2910 dni temu

poszukuje kandydata do pracy w Departamencie Edukacji

i Wydawnictw - Wydział Centralna Biblioteka NBP

(umowa na zastępstwo)

Do głównych zadań pracownika należeć będzie:
  • sporządzanie opisów katalogowych artykułów z czasopism krajowych
    i zagranicznych bieżących i archiwalnych wraz z opracowaniem rzeczowym,

  • ewidencja roczników wydawnictw ciągłych w inwentarzach biblioteki:
    wpisywanie do inwentarzy, nadawanie znaków własnościowych i ewidencyjnych,

  • opracowywanie rzeczowe czasopism,

  • przygotowywanie i przekazywanie roczników do oprawy,

  • melioracja zbiorów,

  • udział w dyżurach sobotnich,

  • wysyłka publikacji NBP do bibliotek krajowych i zagranicznych.

Wymagania formalne w stosunku do kandydata:
  • wykształcenie wyższe magisterskie (preferowany kierunek/specjalność lub studia podyplomowe w zakresie bibliotekoznawstwa).
Wymagania kompetencyjne w stosunku do kandydata:
  • znajomość przepisów w zakresie katalogowania czasopism,

  • dobra znajomość formatu MARC 21,

  • znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym,

  • znajomość pakietu MS Office w stopniu średniozaawansowanym.