Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Referendarz w Wydziale Finansowania Oświaty Rolniczej, Instytucji Kultury i Projektów Unijnych Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3300 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 168321
  • Data ukazania się ogłoszenia: 25 marca 2015 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • referendarz
  • w Wydziale Finansowania Oświaty Rolniczej, Instytucji Kultury i Projektów Unijnych Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
    ul. Wspólna 30
    00-930 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • monitorowanie współpracy szkół i placówek rolniczych z instytutami badawczymi, ośrodkami doradztwa rolniczego, uczelniami o profilu rolniczym, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencją Rynku Rolnego, Agencją Nieruchomości Rolnych, Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, w zakresie działań PROW 2007-2013 oraz PROW 2014-2020,
  • uczestniczenie w organizacji różnego rodzaju form dokształcania młodzieży i osób dorosłych oraz doskonalenia nauczycieli szkół i placówek rolniczych, w tym w zakresie działań objętych PROW 2007-2013 oraz PROW 2014-2020,
  • współdziałanie we wdrażaniu w szkołach i placówkach rolniczych rozwiązań służących skutecznej promocji działań ujętych w PROW 2007-2013 oraz PROW 2014-2020,
  • wspieranie prac związanych z opracowywaniem ze szkołami oraz Krajowym Centrum Edukacji Rolniczej umów zgodnie z przepisami zamówień publicznych, w tym Planu Komunikacyjnego PROW 2007-2013, PROW 2014-2020,
  • uczestniczenie w opracowywaniu założeń do planów finansowych szkół i placówek do projektu ustawy budżetowej na dany rok,
  • uczestniczenie w działaniach związanych ze wspomaganiem materialnym szkół i placówek rolniczych, kształcących w zawodach rolniczych, prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego w zakresie udzielania i rozliczania dotacji celowych,
  • prowadzenie spraw związanych z pomocą zdrowotną dla nauczycieli,
  • prowadzenie spraw związanych z finansowaniem zadań opiekuńczych oraz pomocą materialną o charakterze socjalnym i motywacyjnym dla uczniów szkół rolniczych.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • - praca administracyjno-biurowa,
    - stres związany z obsługą klientów zewnętrznych.
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • - użytkowanie sprzętu biurowego,
    - praca siedząca przed komputerem z monitorem ekranowym,
    - budynek Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zapewnienie odpowiedniej szerokości ciągów komunikacyjnych, odpowiedniej szerokości drzwi, braku progów na ciągach komunikacyjnych i do pomieszczeń biurowych, wyłożenie
    na ciągach komunikacyjnych wykładziny antypoślizgowej, dostosowanie toalet, platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru,
    - budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo, ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
    • znajomość funkcjonowania administracji publicznej,
    • znajomość systemu oświaty.
wymagania dodatkowe
  • wykształcenie: wyższe rolnicze lub pokrewne,
  • 6-ścio miesięczne doświadczenie zawodowe w zakresie administracji publicznej,
  • znajomość PROW 2007-2013 oraz PROW 2014-2020,
  • znajomość przepisów dotyczących finansów publicznych.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów