Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista ds. celnych

VOSS Automotive Polska Sp. z o.o.
dolnośląskie, Nowa Wieś Legnicka (pow. legnicki)
praca stacjonarna
3346 dni temu

ZAKŁAD PRODUKCYJNY W LEGNICKIEJ STREFIE EKONOMICZNEJ

Należymy do Grupy VOSS Automotive zatrudniającej ponad 2200 osób na całym świecie, działającej w sektorze motoryzacyjnym na międzynarodową skalę. Specjalizujemy się w dostarczaniu innowacyjnych i kompleksowych rozwiązań według indywidualnych potrzeb klienta, wstępnym montażem gotowych systemów w zakresie układów hamulcowych, układów zawieszeń pneumatycznych oraz układów paliwowych, jak i bezpośredniej dostawie komponentów na linie produkcyjne klienta.

Poszukujemy osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: Nowa Wieś Legnicka (pow. legnicki)

Osoba pełniąca tą funkcję będzie samodzielnie realizować zadania w zakresie odpraw celnych – eksportowych i importowych. Będzie odpowiedzialna za nadzór nad dokumentacją celną, kontakty z urzędami i agencją celną.

Zakres obowiązków:
  • Kompletacja i nadzór nad dokumentacją celną

  • Pozyskiwanie potwierdzeń wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów (WDT)

  • Przygotowywanie deklaracji INTRASTAT

  • Kalkulacje i opracowanie deklaracji kraju pochodzenia towaru

  • Obsługa logistyczna zwrotów od klientów

Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe, preferowane ekonomiczne lub prawo

  • Znajomość prawa celnego, poparta praktyką w agencji celnej lub na podobnym stanowisku

  • Władanie min. jednym językiem obcym w stopniu komunikatywnym – niemieckim lub angielskim

  • Wiedza z zakresu gospodarki materiałowej

  • Znajomość systemu SAP będzie dodatkowym atutem

Oferujemy:
  • Ciekawą pracę w międzynarodowym koncernie produkcyjnym z branży motoryzacyjnej

  • Stabilne zatrudnienie

  • Możliwość rozwoju zawodowego