Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Administrator Serwerów Warszawa
Specjalista ds. Utrzymania Platformy Serwerowej

FM Bank PBP S.A.
Warszawa
praca stacjonarna
2769 dni temu
Miejsce pracy: Warszawa

Zakres obowiązków:

  • zarządzanie infrastrukturą serwerową i macierzową Banku,

  • administrowanie systemami UNIX (AIX6.1, Linux), VIOS oraz platformą VMware,

  • rozwiązywanie problemów związanych z wydajnością systemów,

  • optymalizacja działania systemów operacyjnych oraz monitorowanie ich stanu,

  • codzienna weryfikacja poprawności pracy systemów (analiza wydajności, dostępności oraz błędów w działaniu systemu),

  • administracja wybranymi aplikacjami posadowionymi na systemach Linux w tym ich instalacja, konfiguracja, rozwiązywanie ewentualnych problemów wdrożeniowych i utrzymaniowych, aktualizacja aplikacji ,

  • kontrola i wdrażanie polityk bezpieczeństwa na serwerach,

  • zarządzanie procesem aktualizacji oprogramowania systemowego, narzędziowego oraz aplikacyjnego,

  • wdrożenie i zarządzanie centralnym systemem tworzenia kopii bezpieczeństwa zasobów krytycznych,

  • współuczestnictwo w procesie kształtowania architektury Systemu Informatycznego,

  • współpraca z zewnętrznymi dostawcami usługi informatycznych,

  • współudział w tworzeniu procedur operacyjnych oraz planów awaryjnych,

  • współpraca w zespole w realizacji złożonych projektów,

  • cykliczne raportowanie stanu realizacji powierzonych zadań.

Wymagania:

  • bardzo dobra znajomość architektury sprzętowej (IBM, Dell) w zakresie serwerów i macierzy dyskowych,

  • umiejętności, wiedza i doświadczenie pozwalające na pełną samodzielność w realizacji powierzonych zadań,

  • umiejętność administracji systemem AIX obejmująca instalację/klonowanie partycji, aktualizację, strojenie wydajnościowe, zabezpieczanie, monitorowanie stanu systemów, rozwiązywanie bieżących problemów,

  • umiejętność administracji środowiskiem opartym o technologię PowerVM w tym instalacja i konfiguracja serwerów VIOS,

  • bardzo dobra znajomość komercyjnych systemów zarządzania procesem tworzenia kopii archiwalnych (Backupexec, TSM, Netbackup, Commvault),

  • wiedza i doświadczenie w zakresie administracji zasobami macierzy dyskowych (Storwize, SVC),

  • umiejętność konfiguracji połączeń w sieci SAN (switche Brocade),

  • umiejętność obsługi serwera NIM,

  • doświadczenie w pracy na środowisku zwirtualizowanym (VMWARE).

Oferujemy:

  • umowę o pracę w dynamicznie rozwijającej się organizacji,

  • możliwość szybkiego rozwoju zawodowego i dostęp do najnowszych technologii,

  • ciekawą prace w młodym, dynamicznym zespole.

Prosimy o dołączenie następującej klauzuli: “Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę FM Bank PBP S.A. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Domaniewska 39A dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacyjnego, zgodnie z przepisami ustawy z 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z póź. zm.). Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo wglądu do treści moich danych oraz ich poprawiania."
Wiecej o banku na www.fmbankpbp.pl