Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Specjalista w Departamencie do Spraw Postępowań przed Międzynarodowymi Organami Ochrony Praw Człowieka

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2898 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 180919
  • Data ukazania się ogłoszenia: 12 maja 2016 r.

  • Dyrektor Generalny Służby Zagranicznej
  • poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:
  • specjalista
  • do spraw ogólnych
  • w Departamencie do Spraw Postępowań przed Międzynarodowymi Organami Ochrony Praw Człowieka

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Ministerstwo Spraw Zagranicznych
    Al. J. Ch. Szucha 23
    00-580 Warszawa

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Wsparcie pracowników zatrudnionych na stanowisku ds. procedur skargowych w przygotowaniu stanowiska Rządu RP w postępowaniach przed międzynarodowymi organami ochrony praw człowieka oraz poprzez sporządzanie materiałów analitycznych oraz informacyjno-tezowych w sprawach należących do kompetencji Wydziału.
  • Przygotowanie projektów informacji związanych z problematyką ochrony praw człowieka na potrzeby osób fizycznych oraz innych podmiotów w celu zapewnienia dostępu do informacji publicznej.
  • Przygotowywanie wybranych materiałów tezowo-informacyjnych na zlecenie Podsekretarza stanu ds. prawnych, traktatowych oraz praw człowieka.
  • Opiniowanie projektów aktów prawnych pod względem ich zgodności z zasadami ochrony praw człowieka.
  • Monitoring i aktualizacja zamieszczonych w diplopedii danych pochodzących z Departamentu.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • - permanentna obsługa klientów zewnętrznych, tj. bezpośredni kontakt ze skarżącymi oraz ich pełnomocnikami w ramach prowadzonych postępowań
    - zagrożenie naciskami grup przestępczych w związku z prowadzonymi sprawami dotyczącymi funkcjonowania przestępczości zorganizowanej.
    - krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Praca administracyjno-biurowa przy komputerze z monitorem ekranowym powyżej 4 godzin dziennie, wymagająca obsługi również innych urządzeń biurowych. Długotrwałe skupianie wzroku na tej samej płaszczyźnie. Stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym. Bariery architektoniczne: możliwość ograniczonego poruszania się po budynku – obecność wind, brak podjazdów, drzwi z samozamykaczami. W związku z wyjazdami służbowymi, otoczenie i warunki pracy mogą być różne.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe magisterskie prawnicze lub równorzędne.
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • powyżej 1 roku doświadczenia zawodowego w obszarze związanym ze stosowaniem prawa ochrony praw człowieka lub prawa międzynarodowego.
    • znajomość języka angielskiego na poziomie C1 potwierdzona dokumentem zgodnie z załącznikiem nr 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 sierpnia 2002 r. w sprawie rodzajów badań lekarskich oraz rodzajów dokumentów potwierdzających spełnienie warunków do nadania stopnia dyplomatycznego członkowi służby zagranicznej (Dz.U. z 2002 r. Nr 151, poz. 1252 z późn. zm.).
    • poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „tajne” lub zgoda na poddanie się postępowaniu sprawdzającemu.
    • znajomość Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej.
    • umiejętności: analityczne, argumentowania, kreatywność, umiejętność współpracy.
wymagania dodatkowe
  • powyżej 1 roku doświadczenia zawodowego w administracji publicznej lub w obszarze związanym z przestrzeganiem praw człowieka.
  • przeszkolenie z zakresu ochrony praw człowieka lub aplikacja prawnicza lub studia doktoranckie – stopień naukowy.
  • znajomość języka francuskiego na poziomie B2.
  • umiejętności: zorientowanie na osiąganie celów.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów