Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa Specjalista ds. Administracyjnych Warszawa
Specjalista w Departamencie Polityki Przestrzennej w Stanowisku do spraw Projektów Miejskich

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
3341 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 167183
  • Data ukazania się ogłoszenia: 23 lutego 2015 r.

  • Dyrektor Generalny
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • specjalista
  • w Departamencie Polityki Przestrzennej w Stanowisku do spraw Projektów Miejskich

  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Warszawa ul. Wspólna 2/4

Miejsce wykonywania pracy:

  • Warszawa
  • ul. Wspólna 2/4

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • opracowywanie propozycji zasad, kierunków i szczegółowych rozwiązań dotyczących kształtowania oraz prowadzenia polityki rozwoju miast i rewitalizacji, uwzględniających indywidualne uwarunkowania jednostek samorządu terytorialnego;
  • opracowywanie materiałów merytorycznych stanowiących bazę do dyskusji w ramach gremiów powołanych w związku z problematyką rozwoju miast i rewitalizacji;
  • opiniowanie projektów dokumentów programowych i wdrożeniowych, stanowiących podstawę do pozyskiwania zewnętrznych środków rozwojowych;
  • przygotowywanie, realizowanie oraz monitorowanie rozwiązań w zakresie rozwoju miast i współpracy jednostek samorządu terytorialnego w ramach wymiaru miejskiego polityki spójności, pozostałych polityk sektorowych oraz innych strategicznych dokumentach kierunkowych Unii Europejskiej w latach 2014-2020;
  • współpracowanie w zakresie polityki miejskiej i rewitalizacji z jednostkami samorządu terytorialnego, korporacjami samorządowymi, partnerami społecznymi i gospodarczymi, środowiskiem akademickim oraz ekspertami.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • reprezentowanie urzędu;
    wystąpienia publiczne;
    wyjazdy służbowe;
    obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego, w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, e-mailowe.
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • węzeł sanitarny przystosowany dla osób niepełnosprawnych tylko na jednym/na innym piętrze;
    winda dostosowana do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych;
    wejście główne od strony ul. Wspólnej przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych;
    wejście do obiektu od strony ul. Żurawiej przystosowane za pomocą platformy przyschodowej;
    sale konferencyjne na V piętrze dostępne za pomocą schodołazu;
    ciągi komunikacyjne przystosowane do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych;
    praca w pokoju wieloosobowym;
    brak podjazdu dla niepełnosprawnych przy wejściu do niektórych sal konferencyjnych;
    praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner.
    Inne

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: wyższe magisterskie;
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji rządowej lub samorządowej na stanowisku związanym z opracowywaniem dokumentów/ koncepcji/ projektów/ polityk o charakterze strategicznym i/lub programowym,
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • wiedza w zakresie funkcjonowania administracji publicznej w Polsce,
    • wiedza w zakresie perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020;
    • wiedza w zakresie planowania strategicznego i operacyjnego;
    • znajomość zagadnień związanych z prowadzoną w Polsce polityką rozwoju, w tym. ustawy z dnia 6 grudnia 2006 roku o zasadach prowadzenia polityki rozwoju (Dz.U. 2006 Nr 227, poz. 1658, z późn. zm.);
    • znajomość zagadnień związanych z prowadzonymi w Polsce: polityką regionalną, polityką przestrzenną oraz polityką miejską, w tym rewitalizacją;
    • umiejętności analityczne;
    • umiejętność organizacji pracy własnej;
    • skuteczna komunikacja;
    • umiejętność współpracy;
    • rzetelność i terminowość;
    • zorientowanie na osiąganie celów;
    • bardzo dobra obsługa komputera, sprawna obsługa narzędzi informatycznych (MS Word, MS Excel, MS PowerPoint);
    • znajomość języka angielskiego na poziomie B2.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów