Najnowsze oferty pracy

  • Specjalista ds. Windykacji

    GRUPA PZU   Wrocław    praca hybrydowa
    specjalista (mid)  umowa o pracę / na zastępstwo  pełny etat
    7 dni
    Obsługa procesów windykacyjnych; Prowadzenie telefonicznej obsługi podmiotów mających wpływ na procesy windykacyjne; Weryfikacja dokumentacji potwierdzającej zasadność procesów windykacyjnych; Przygotowanie korespondencji - obsługa korespondencji przychodzącej;
Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca śląskie Katowice Windykator Katowice
Specjalista w Zespole Windykacji Należności Budżetowych w Wydziale Finansów KWP Katowice

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
Katowice
praca stacjonarna
3337 dni temu

  • Ogłoszenie nr: 167329
  • Data ukazania się ogłoszenia: 01 marca 2015 r.

  • Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach
  • poszukuje kandydatów na stanowisko:
  • specjalista
  • do spraw ewidencji i egzekucji należności budżetowych
  • w Zespole Windykacji Należności Budżetowych w Wydziale Finansów KWP Katowice

  • ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej

Wymiar etatu: 1

  • Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu

    Wydział Finansów
    ul. Lompy 19
    40-038 Katowice

Miejsce wykonywania pracy:

  • Katowice

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • dekretowanie i księgowanie dokumentów oraz uzgadnianie stanów zadłużeń należności z tytułu pobytu do wytrzeźwienia w jednostkach Policji w tym zaległości przeterminowanych, w celu ujęcia w księgach rachunkowych i dostarczenia informacji na temat zadłużeń poszczególnych osób,
  • egzekwowanie należności na podstawie przepisów o postępowaniu egzekucyjnym w administracji: wystawianie upomnień, tytułów wykonawczych, w celu ściągnięcia należności pieniężnych,
  • prowadzenie postępowań w sprawach należności z tytułu pobytu do wytrzeźwienia w jednostkach Policji; przygotowywanie zawiadomień i przedkładanie do zatwierdzenia Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji celu przekazania dokumentacji i informacji na temat zaległości dłużników do MSW,
  • sporządzanie zażaleń do Postanowień Urzędów Skarbowych o komorników; prowadzenie korespondencji z organami prowadzącymi postępowanie egzekucyjne w celu wymiany informacji,
  • sprawdzanie zasadności obciążenia kosztami wierzyciela przez komorników w sprawie prowadzonej egzekucji oraz sporządzanie polecenia przelewu,
  • sporządzanie obowiązujących sprawozdań finansowych i innych informacji w zakresie zadłużeń w celu realizacji przepisów związanych ze sprawozdawczością,
  • prowadzenie ewidencji wydanych zawiadomień w sprawie spłaty należności w celu prowadzenia uzgodnień.

Warunki pracy

  • Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Praca w systemie jednozmianowym, ośmiogodzinnym. Stanowisko pracy wyposażone w telefon, kserokopiarkę, komputer oraz w monitor ekranowy – czas pracy przy monitorze powyżej 4 godzin dziennie, z naturalnym i sztucznym oświetleniem, wymuszona pozycja ciała – siedząca.
    Praca związana z permanentną obsługą klienta zewnętrznego (dłużnicy, Urząd Skarbowy, komornicy sądowi).
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Stanowisko pracy w Wydziale Finansów usytuowane jest na V piętrze bloku C w kompleksie budynków KWP w Katowicach, przy ulicy Lompy 19. Blok C jest częściowo dostosowany dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajdują się windy (bez informacji głosowej). Pomieszczenie sanitarne przystosowane dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze bloku A (przy wejściu głównym), co powoduje konieczność pokonywania dużych odległości oraz otwierania drzwi p.poż. z samozamykaczami. Wejście do kompleksu budynków KWP w Katowicach mieszczących się przy ul. Lompy 19 jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych: ruchoma platforma do transportu wózków, brak progów utrudniających poruszanie się osobom niepełnosprawnym ruchowo, odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych.
    Inne
    brak

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e
  • wykształcenie: średnie ekonomiczne,
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze rachunkowości, finansów lub windykacji należności,
  • pozostałe wymagania niezbędne:
    • wiedza z dziedziny księgowości, egzekucji należności oraz ustawy o finansach publicznych,
    • umiejętność argumentowania wykorzystywana przy sporządzaniu decyzji,
    • umiejętność organizowania pracy własnej,
    • systematyczność,
    • umiejętność obsługi programów: edytor tekstowy, arkusz kalkulacyjny.
wymagania dodatkowe
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne o specjalności rachunkowość lub finanse,
  • przeszkolenie / umiejętność obsługi programów komputerowych finansowo-księgowych,
  • zdolności analityczne,
  • umiejętność interpretacji przepisów.

Źródło: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów