Najnowsze oferty pracy

  • Unified Communication & Collaboration Engineer

    Aon   śląskie    praca zdalna
    siedziba firmy: Kraków
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę  pełny etat
    3 godz.
    What the day will look like Responsible for the technical delivery of UC and Collaboration projects, including planning, design, implementation and testing of technical solutions which meet business requirements. Ensure timely and cost-effective delivery of solutions required for new projects....
Praca.pl Praca śląskie Katowice Architekt Systemów Komputerowych Katowice
Specjalista Wiodący ds. Architektury Bezpieczeństwa IT

TAURON Polska Energia S.A.
Katowice
praca stacjonarna
3462 dni temu

Grupa TAURON to druga co do wielkości zintegrowana grupa energetyczna w Polsce kontrolująca pełen łańcuch wartości, począwszy od wydobycia węgla aż po sprzedaż energii elektrycznej do klientów końcowych. Obejmuje swoim działaniem 18 % powierzchni kraju na terenie pięciu województw. Grupa TAURON to jeden z największych podmiotów gospodarczych w kraju oraz największy sprzedawca i dystrybutor energii elektrycznej. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, TAURON Wydobycie, Kopalnia Wapienia „Czatkowice”, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło.

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w Grupie TAURON notowaną od 2010 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w ramach WIG20 – indeksu największych spółek giełdowych

Miejsce pracy: Katowice

Nr Ref.: TPE_2014_09_03

Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe o profilu informatycznym lub ekonomicznym,

  • Minimum 5-letnie doświadczenie w obszarze IT,

  • Znajomość zagadnień w obszarze analizy i projektowania systemów bezpieczeństwa IT,

  • Praktyczna znajomość przebiegu podstawowych procesów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa IT oraz współpracy z pozostałymi obszarami zarządzania bezpieczeństwem,

  • Znajomość przepisów prawnych, standardów i dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa – w szczególności bezpieczeństwa informacji i bezpieczeństwa IT,

  • Praktyczna znajomość zagadnień budowy architektury sprzętowej i sieciowej IT pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa IT,

  • Umiejętności realizacji zadań o wysokim poziomie złożoności,

  • Bardzo dobra organizacja pracy,

  • Bardzo wysokie umiejętności analityczne,

  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym płynne czytanie dokumentacji technicznej oraz obsługę angielskojęzycznych systemów IT.

Mile widziane:
  • 7-letnie doświadczenie w obszarze IT, w tym 2 lata na stanowisku związanym z bezpieczeństwem IT,

  • Praktyczna znajomość procesów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa w grupach kapitałowych w szczególności w branży utilities,

  • Posiadanie certyfikatów w obszarze zarządzania bezpieczeństwem IT,

  • Znajomość zagadnień związanych z architekturą korporacyjną,

  • Znajomość metodyk zarządzania projektami,

  • Znajomość najlepszych praktyk ITIL,

  • Zaawansowana znajomość j. angielskiego w mowie i piśmie.

Zakres obowiązków:
  • Analizowanie, wdrażanie i monitorowanie procesów oraz opracowywanie ram architektonicznych w obszarze bezpieczeństwa IT Grupy TAURON,

  • Planowanie rozwoju architektury IT pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa,

  • Analiza zagrożeń i ryzyk oraz przygotowywanie planów zaradczych związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa IT w Grupie TAURON ,

  • Opracowywanie wytycznych i standardów bezpieczeństwa IT oraz monitorowanie ich przestrzegania,

  • Udział w kluczowych projektach dotyczących obszaru IT w zakresie bezpieczeństwa. Weryfikacja założeń projektowych w kontekście bezpieczeństwa IT.

Oferujemy:
  • Interesującą pracę w dynamicznym zespole,

  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia,

  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego

  • Możliwość pracy w Spółce, która zarządza jedną z największych grup kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce.