Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Rozwoju w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2674 dni temu
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 6300

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

 obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego (współpraca z innymi instytucjami i beneficjentami), w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe;
 krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe;
 wystąpienia publiczne;
 reprezentacja urzędu.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
 praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner,
 praca w pokoju wieloosobowym,
 węzeł sanitarny przystosowany dla osób niepełnosprawnych tylko na jednym/na innym piętrze,
 winda dostosowana do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych,
 wejście główne od strony ul. Wspólnej przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
 wejście do obiektu od strony ul. Żurawiej przystosowane za pomocą platformy przyschodowej,
 sale konferencyjne na V piętrze dostępne za pomocą schodołazu,
 ciągi komunikacyjne przystosowane do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Wdrażanie Instrumentu "Łącząc Europę" (Connecting Europe Facility, CEF) w sektorze transportu, w szczególności poprzez:  prowadzenie konsultacji i uzgodnień z Komisją Europejską oraz z innymi instytucjami w zakresie wdrażania Instrumentu "Łącząc Europę",  przygotowywanie, monitorowanie i aktualizowanie listy projektów współfinansowanych z Instrumentu „Łącząc Europę” w sektorze transportu,  przygotowywanie i aktualizowanie procedur dotyczących zarządzania Instrumentem "Łącząc Europę" w sektorze transportu,  przygotowywanie informacji i stanowisk Ministerstwa w zakresie wdrażania Instrumentu "Łącząc Europę" w sektorze transportu;
  • ) Zarządzanie projektami pomocy technicznej Instrumentu "Łącząc Europę" w sektorze transportu (jako beneficjent), w tym:  przygotowywanie materiałów dot. rzeczowej realizacji projektów,  przygotowywanie dokumentów dotyczących finansowego rozliczenia projektów,  identyfikowanie pojawiających się problemów i ryzyk w projekcie oraz proponowanie działań korygujących;
  • Prowadzenie działań dotyczących zamykania projektów wspófinansowanych z Funduszu TEN-T, w szczególności:  weryfikowanie wniosków o płatność końcową i raportów końcowych dla projektów współfinansowanych z Funduszu TEN-T,  przygotowywanie informacji, analiz, raportów i zestawień dotyczących korzystania Polski z Funduszu TEN-T,  współpraca z Komisją Europejską i innymi instytucjami UE upoważnionymi do przeprowadzenia kontroli po zakończeniu realizacji projektu;
  • Prowadzenie analiz na potrzeby realizacji projektów współfinansowanych z funduszy UE w sektorze transportu;
  • Ocena i wybór projektów ubiegających się o wsparcie z Instrumentu „Łącząc Europę”  weryfikacja wniosków o dofinansowanie w celu oceny projektów;  przeprowadzanie konsultacji i uzgodnień niezbędnych w procesie zatwierdzania projektów do finansowania;
  • Monitorowanie stanu przygotowania i procesu realizacji projektów Instrumentu „Łącząc Europę”  identyfikowanie problemów i zagrożeń w realizacji projektów oraz przygotowywanie propozycji rekomendacji działań naprawczych,  monitorowanie postępu rzeczowego i finansowego w realizacji projektów (w tym: weryfikowanie wniosków o płatność),  monitorowanie procesu zamknięcia projektów,  przygotowywanie sprawozdań dotyczących stanu przygotowania i/ lub realizacji projektów,  rozpatrywanie wniosków o zatwierdzenie zmian w projekcie

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie lub równoważne
  •  wiedza z zakresu wdrażania funduszy UE,
  •  wiedza z zakresu zarządzania projektami,
  •  znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych,
  •  znajomość języka angielskiego na poziomie B2,
  •  organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów,
  •  współpraca,
  •  komunikacja,
  •  rzetelność,
  •  myślenie analityczne.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe