Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2665 dni temu
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 6828

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
1. Stres związany z reprezentowaniem urzędu na zewnątrz.
2. Zagrożenie korupcją oraz stres związany z wykonywaniem zadań wrażliwych związanych z przygotowaniem i uczestniczeniem w udzielaniu zamówień publicznych oraz zamówień nieobjętych ustawą Prawo zamówień publicznych (rozpoznawaniem rynku, szacowaniem wartości zamówienia, określaniem wymagań, przygotowywaniem opisu przedmiotu zamówienia, udziałem w negocjacji umów).
3. Nietypowe godziny pracy (dyspozycyjność, usuwanie awarii aplikacji i oprogramowania użytkowego, część prac może być wykonywana z powodów organizacyjnych i technologicznych poza godzinami pracy urzędu lub w dni wolne od pracy).
4. Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe (np. w celu usuwania awarii oprogramowania i systemów oraz instalacji nowych aplikacji wraz ze szkoleniem użytkowników).

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
Praca administracyjno-biurowa przy komputerze z monitorem ekranowym powyżej 4 godzin dziennie, wymagająca obsługi również innych urządzeń biurowych. Długotrwałe skupianie wzroku na tej samej płaszczyźnie. Stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym. Bariery architektoniczne: możliwość ograniczonego poruszania się po budynku – obecność wind, brak podjazdów, drzwi z samozamykaczami.
W związku z wyjazdami służbowymi, otoczenie i warunki pracy mogą być różne.

Zakres zadań

  • Nadzoruje pracę systemów telefonii IP w Centrali i na placówkach w celu zapewnienia prawidłowej łączności telefonicznej w resorcie SZ.
  • Administruje urządzeniami aktywnymi i serwerami w zakresie systemów telefonii IP, zarządza systemem taryfikacji i wydruku bilingu rozmów telefonicznych w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania systemu telefonii IP.
  • Przygotowuje standardy i wzorce konfiguracji sprzętowej, konfiguruje programowo centrale (CUCM - Cisco Unified Communications Manager, CUCME - Cisco Unified Communications Manager Express, bramy głosowe) w placówkach w celu zapewnienia niezawodnej, bezpiecznej łączności telefonicznej.
  • Przygotowuje wnioski i propozycje w zakresie rozbudowy i modernizacji systemów łączności telefonicznej IP w ministerstwie i na placówkach zagranicznych w celu podniesienia jakości łączności telefonicznej.
  • Instaluje i uruchamia nowoczesne centrale telefoniczne w placówkach zagranicznych w celu podniesienia jakości łączności telefonicznej z krajem.
  • Uczestniczy w obsłudze postępowań na udzielenie zamówienia publicznego poprzez opracowanie i weryfikację dokumentacji niezbędnej do wszczęcia postępowań przetargowych, definiowanie wymagań, opracowanie analiz oraz udział w pracach komisji przetargowej w celu zapewnienia terminowej i profesjonalnej realizacji powierzonych projektów i zadań.
  • Świadczy wsparcie techniczne użytkownikom w ramach trzeciej linii wparcia w ramach posiadanych kompetencji w celu przywrócenia im możliwości wykorzystywania systemów i zasobów resortu.
  • Realizuje zadania w zakresie łączności dotyczące bezpieczeństwa, spraw obronnych i zarządzania kryzysowego.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie profilowe na kierunku elektronika i telekomunikacja lub wyższe magisterskie bez wymaganego profilu i studia podyplomowe kierunkowe: informatyka lub elektronika i telekomunikacja.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1.
  • Poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „tajne”, „UE SECRET”, „NATO SECRET” lub zgoda na poddanie się procedurze sprawdzającej.
  • Znajomość zagadnień związanych z sieciami LAN oraz telefonią IP.
  • Umiejętności: analizy i syntezy informacji, jasnego, precyzyjnego i zwięzłego przekazywania informacji; argumentowania; działania pod presją czasu; pracy w zespole; planowania.
  • Samodzielność, kreatywność, asertywność, dyspozycyjność, łatwość przyswajania nowej wiedzy.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2.
  • Specjalistyczne szkolenia z zakresu administrowania systemami do przesyłania głosu w technologii VoIP oraz funkcjonowania systemów telefonii IP w oparciu o rozwiązania firmy CISCO.
  • Znajomość aktów prawnych: ustawa o ochronie danych osobowych, ustawa o ochronie informacji niejawnych, prawo zamówień publicznych, ustawa o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.
  • Znajomość oraz umiejętność praktyczna uruchamiania systemów do przesyłania głosu w technologii VoIP w oparciu o produkty firmy CISCO.