Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2617 dni temu
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 8379

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

- wejście do budynku „A” i „D” przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
- węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
- mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Zakres zadań

  • opracowywanie materiałów do projektu budżetu państwa w zakresie finansowania inwestycji i programów wieloletnich oraz budżetu zadaniowego oraz przygotowywanie okresowych informacji z wykorzystania środków budżetowych przeznaczonych na realizację inwestycji oraz programów wieloletnich, w tym w układzie zadaniowym;
  • koordynowanie opracowania i aktualizacja Wieloletniego Planu Finansowego Państwa z określeniem celów i mierników na 4 kolejne lata, w celu zapewnienia stabilizacji w finansowaniu jednostek budżetowych cz. 21 – Gospodarka morska;
  • opiniowanie aktualizowanych planów inwestycyjnych jednostek podległych oraz analiza wprowadzanych zmian dokonywanych w trakcie roku budżetowego;
  • opracowywanie planu działalności, w tym celów i zadań dla Departamentu wraz z określeniem ryzyk i reakcji na ryzyka oraz przygotowywanie okresowych informacji z jego realizacji we współpracy z komórkami Departamentu;
  • opracowywanie zbiorczej samooceny kontroli zarządczej oraz oświadczenia o stanie kontroli zarządczej dyrektora komórki organizacyjnej;
  • ocena zgodności planów inwestycyjnych jednostek budżetowych cz. 21 – Gospodarka morska z projektem i z ustawą budżetową;
  • opiniowanie celowości realizacji zadań inwestycyjnych w ramach POIiŚ, we współpracy z właściwymi komórkami Ministerstwa, celem wyboru projektów o charakterze strategicznym z punktu widzenia rozwoju społeczno-gospodarczego kraju oraz zgodności z SRK;
  • ocena zasadności wystąpień inwestorów o zmiany celu przeznaczenia środków budżetowych w ramach zadań POIiŚ.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe preferowane ekonomiczne
  • znajomość przepisów ustawy o finansach publicznych, przepisów dotyczących finansowania inwestycji z budżetu państwa oraz współfinansowanych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko
  • umiejętność obsługi komputera w zakresie MS Office
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • rzetelność i terminowość
  • umiejętności analityczne
  • samodzielność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe