Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2555 dni temu
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 10233

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

– reprezentowanie urzędu na zewnątrz
– praca przy komputerze

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

- wejście do budynku „A” i „D” przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
- węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
- mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Zakres zadań

  • prowadzenie obsługi procesu legislacyjnego, w tym m.in. opracowywanie i opiniowanie projektów aktów normatywnym i/lub założeń do projektów normatywnych inicjowanych przez Ministerstwo i poza Ministerstwem,
  • udział w procesie uzgodnień projektów dokumentów rządowych, w tym projektów aktów normatywnych, przekazywanych Ministrowi przez pozostałych członków Rady Ministrów oraz kierowników naczelnych i centralnych urzędów administracji rządowej,
  • świadczenie pomocy prawnej oraz dokonywanie analiz prawnych, w tym m.in. udzielanie porad prawnych, opracowywanie i opiniowanie wzorów umów, porozumień, dokumentów,
  • monitorowanie stanu prawnego i orzecznictwa oraz standardów/ rekomendacji/ wytycznych/ opinii etc.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
  • znajomość aktów prawnych: Konstytucji RP, ustawy o Radzie Ministrów, ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych, kodeksu postępowania administracyjnego, kodeksu cywilnego, kodeksu morskiego, kodeksu spółek handlowych, przepisów o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, ustawy o finansach publicznych, uchwały Rady Ministrów w sprawie regulaminu pracy Rady Ministrów, ustawy o służbie cywilnej, ustawy o obszarach morskich Rzeczpospolitej Polskiej i administracji morskiej, ustawy o bezpieczeństwie morskim, ustawy o pracy na morzu, ustawy o rybołówstwie morskim, ustawy o żegludze śródlądowej, ustawy o dostępie do informacji publicznej,
  • znajomość zasad techniki prawodawczej,
  • znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej,
  • umiejętność obsługi komputera, pakietów programów biurowych, prawniczych (np. LEX) i do zarządzania treścią w Internecie,
  • podejmowanie decyzji i odpowiedzialność,
  • rzetelność,
  • organizacja pracy własnej i orientacja na osiąganie celów,
  • współpraca,
  • myślenie analityczne,
  • komunikatywność, w tym umiejętność argumentowania.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe